מאמרים בנושא
בעיות רגשיות

מכיוון שאין לבני אדם שליטה מלאה על ההתנהגות, המחשבות והרגשות שלהם, כולם נמצאים בסיכון להתמודד במהלך שלבים שונים של החיים עם בעיות רגשיות ולחוות מגוון רחב של הפרעות רגשיות והתנהגותיות מסוגים שונים.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שאין בעיה רגשית שאין לה פתרון ושאתם יכולים להתגבר על כל הפרעה רגשית בחייכם אם אתם מוכנים להקדיש את הזמן והמאמצים הדרושים כדי לפעול למען שיפור איכות החיים שלכם או של ילדכם.

לדוגמא, אנשים רבים פונים לטיפול בבעיות רגשיות על מנת ללמוד כיצד להתמודד ביעילות עם קשיים רגשיים נפוצים, כולל פחד עז ומתמשך מדחייה, כישלון או אינטימיות, חוסר ביטחון עצמי, הערכה עצמית נמוכה או חוסר יכולת לבטא את הרגשות והצרכים שלהם.

בעיות רגשיות וקשיים רגשיים - מאמרים

בעיות רגשיות אצל ילדים
טיפול בילדים עם בעיות רגשיות אצל ילדים – המדריך המלא להורים (2022)

ילדים עשויים להתמודד עם בעיות רגשיות הנוגעות לכל תחומי החיים שלהם. אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, כמו באמצעות הרטבת לילה, הימנעות מהליכה למסגרת הלימודית, חרדת נטישה, חוסר תיאבון וחוסר יכולת להישאר לבד.

המדריך המלא >>
בעיות חברתיות אצל ילדים
פתרון בעיות חברתיות אצל ילדים – טיפול בקשיים חברתיים אצל ילדים

ילדים עשויים להתמודד עם חרדה חברתית ועם מיומנויות חברתיות חסרות. הם עלולים להימנע מהשתתפות בפעילויות חברתיות, לסרב ללכת לבית הספר, לבטא את עצמם באופן בלתי-הולם במצבים חברתיים ולהתקשות ביצירת קשרים.

המדריך המלא >>
בעיות רגשיות בגיל ההתבגרות
בעיות רגשיות בגיל ההתבגרות – קשיים רגשיים אצל מתבגרים או בני נוער

בעיות רגשיות אצל בני נוער הן עניין שבשגרה. זהו כמעט מצב מתבקש לאור הציפיות והדרישות שמעמידים בפניהם, השינויים הפיזיולוגיים, הרגשיים והשכליים שהם עוברים והניסיון שלהם לפתח זהות ואישיות משל עצמם ולצאת מצל החסות ההורית.

המדריך המלא >>
בעיות חברתיות בגיל ההתבגרות
בעיות חברתיות אצל מתבגרים – טיפול בקשיים חברתיים בגיל ההתבגרות

בני נוער רבים מתמודדים עם בעיות חברתיות, כמו מיעוט חברים, קושי ליצור חברויות ואף חרם ונידוי חברתי. אלו מובילים לבעיות רגשיות, שרק מעצימות בתורן את הבעיות החברתיות. את המעגל הזה ניתן לקטוע על ידי רכישת מיומנויות חברתיות ושיפור הרווחה הרגשית.

המדריך המלא >>
מיומנויות חברתיות כישורים חברתיים
שיפור מיומנויות חברתיות לילדים – פיתוח כישורים חברתיים לילדים

מיומנויות וכישורים חברתיים מאפשרים לאנשים בכל הגילאים לפתח קשרים בינאישיים, ליזום שיחות עם אנשים חדשים, לנהל מערכות יחסים עמוקות ולנהוג כלפי אחרים בהתחשבות, והם חשובים מאוד לצורך התפתחות אישית בכל מישורי החיים.

המדריך המלא >>
מאפייני גיל ההתבגרות
מאפייני גיל ההתבגרות מההיבט החברתי והפסיכולוגי – בנות / בנים (2022)

גיל ההתבגרות הוא שלב המעבר מילדות לבגרות, והוא מאופיין בשורה ארוכה של שינויים רגשיים, חברתיים, קוגניטיביים וגופניים. במהלכו המתבגרים עשויים להתמודד עם אתגרים רבים וסוגיות רגשיות שונות, שיקבעו את רמת תפקודם גם בתור אנשים בוגרים.

המדריך המלא >>
סמכות הורית
סמכות הורית בגיל הרך או בגיל ההתבגרות – סמכות הורית והצבת גבולות

סמכות הורית מבוססת מאפשרת לכל בני המשפחה לנהל חיים תקינים, הן בבית והן מחוצה לו, כמו גם מקדמת התפתחות תקינה אצל ילדים בגיל הרך ובני נוער בגיל ההתבגרות. יחד עם זאת, זה עשוי להיות קשה לבסס סמכות הורית ולעיתים קרובות יש צורך בקבלת הדרכת הורים כדי לעשות זאת בהצלחה.

המדריך המלא >>
בדידות
איך להתמודד עם בדידות חברתית, רגשית או נפשית? המדריך המלא

אנשים רבים מלינים על תחושת בדידות בתקופות שונות בחייהם. היא מובילה לירידה בערך העצמי וברמת האושר, להישנות התקפי כעס ולתחושות של חרדה ודיכאון. הבדידות עשויה להיות קשורה למיומנויות חברתיות חסרות, אך גם אנשים פעילים חברתית עשויים לחוש בודדים.

המדריך המלא >>
דחיית סיפוקים
דחיית סיפוקים אצל ילדים – תרגול או טיפול באי דחיית סיפוקים בגיל הרך

לא קל לדחות סיפוקים. כשקושי לדחות סיפוקים הופך לאורח חיים, הוא מקשה עלינו לחיות חיים מספקים ומאוזנים, ומקשה עלינו להשיג יעדים. חשוב במיוחד להטמיע את היכולת לדחות סיפוקים אצל ילדים, כך שיגדלו באופן אידיאלי ויתפקדו באופן מיטבי.

המדריך המלא >>
התמודדות עם משבר אישי
התמודדות עם משבר אישי, משפחתי, רגשי או נפשי – ניהול משברים אישיים

אדם עשוי להתמודד עם אינספור משברים במרוצת חייו, כמו למשל משברי גיל, משברים מקצועיים, אובדן אדם קרוב ומשברים בחיי הנישואין. משברים מכל הסוגים מלווים בקשיים רגשיים כגון חרדה, פחד, תחושת חוסר שליטה ומחשבות טורדניות.

המדריך המלא >>
התמודדות עם כישלון
התמודדות עם כישלון בחיים – איך להתמודד עם תחושת כישלון?

אם לא מנסים, לא נכשלים, אבל לעיתים הכישלון יכול להיות כדור שלג שרק הולך ומתעצם עם כל ניסיון – תוך שהוא מעצים את החרדה ומרסק את הביטחון העצמי. מי שמוכנים לתת מקום לתחושות הקשות שמגיעות עם הכישלון ולשהות בתוכן – יצליחו בסבירות גבוהה יותר להתאושש ולנסות שוב ושוב.

המדריך המלא >>
אינסומניה נדודי שינה
אינסומניה – איך להתגבר על נדודי שינה קשים? טיפול בהפרעות שינה

חוסר יכולת להירדם, לישון שינה רציפה ולישון כמות מספקת של שעות. תופעת נדודי השינה נובעת בין היתר מקצב חיים מהיר ומסטרס, הופכת לנפוצה יותר ויותר, ופוגעת רבות בתפקוד היום-יומי, במערכות היחסים ובהישגים בעבודה ובלימודים.

המדריך המלא >>
ויסות רגשי
חוסר ויסות רגשי אצל ילדים או מבוגרים – טיפול – המדריך המלא (2022)

אופן ההתמודדות של ילדים ומבוגרים עם רגשות שונים, המוגדרים כשליליים, כמו כעס ותסכול, התרגשות, חרדה ושינויים כלליים במצב-הרוח. שיפור יכולת השליטה ברגשות עוזרת לנהל אורח חיים תקין, למנוע תחושות של חרטה ונקיפות מצפון, להגיע להישגים מקצועיים ולנהל מערכות יחסים יציבות.

המדריך המלא >>
אילמות סלקטיבית
אילמות סלקטיבית – טיפול – סלקטיב מוטיזם סלקטיבי – המדריך המלא

חוסר יכולת לדבר באופן תקין רק במצבים חברתיים מסוימים, אל מול יכולת לעשות זאת היטב במצבים חברתיים אחרים. התופעה מתפתחת בילדות, אך עשויה לשבש את חייהם של המתמודדים איתה גם בבגרות, לפגוע במערכות יחסים וביכולת להגיע להישגים שונים.

המדריך המלא >>
פאסיב אגרסיב
פאסיב אגרסיב – טיפול – התנהגות פסיבית אגרסיבית בזוגיות או בעבודה

התנהגות המאופיינת באגירה של כעסים ובהבעה מרומזת ועקיפה שלהם, במקום בכנות ובגישה ישירה. להתנהגות פאסיבית אגרסיבית יש השפעה הרסנית על מערכות יחסים זוגיות ומערכות יחסים קולגיאליות במקום העבודה ועל הרווחה הרגשית של כל המעורבים.

המדריך המלא >>
שקרים אצל ילדים
שקרים אצל ילדים או מתבגרים – איך להתמודד עם שקרים של ילדים?

ילדים משקרים בין היתר כי הם חוששים לאכזב או לספוג עונש, והם עדיין לא מכירים דרכים אחרות להתמודד עם סיטואציות קשות באופן אחר. התנהלות הורית חכמה תעזור להורים ליצור סביבה בה הילד יכול להביע את עצמו בכנות ומבלי לשקר.

המדריך המלא >>
טיקים אצל ילדים
טיקים אצל ילדים ובני נוער – סוגי טיקים בילדים – טיפול בטיקים רגשיים

בערך אחד מכל 5 ילדים מתמודד עם טיקים – תופעה נוירולוגית בלתי-נעימה, שמאופיינת בתנועה בלתי-רצונית של קבוצת שרירים אחת או יותר. לרוב התופעה חולפת בעצמה, אך במידה ולא, ישנן דרכים להחיל שיפור משמעותי במצב וגם לפתור אותה לצמיתות.

המדריך המלא >>
סרבנות בית ספר
סרבנות בית ספר – מה עושים אם הילד לא רוצה ללכת לבית הספר?

סירוב ללכת לבית הספר מסיבות שונות. אלו עשויות להיות הערכה עצמית נמוכה, חרדה חברתית, מעבר דירה או מעבר לבית ספר חדש, שנת לימודים חדשה וקשיים חברתיים שונים. לעיתים קרובות הסרבנות מהווה סימפטום לבעיה רגשית עמוקה יותר.

המדריך המלא >>
חרם נידוי חברתי
התמודדות עם חרם חברתי על ילדים – נידוי חברתי – המדריך המלא (2022)

תופעות של חרם ונידוי חברתי נפוצות יותר מדי בחברה. הן באות לידי ביטוי בין היתר בבריונות, התעלמות והתנכלות, והן משפיעות באופן ניכר מבחינה רגשית ותפקודית על הסובלים מהן, גם בגיל צעיר וגם לעיתים בתור אנשים בוגרים.

המדריך המלא >>
מחלות פסיכוסומטיות כאבים פסיכוסומטיים
מחלות פסיכוסומטיות או כאבים פסיכוסומטיים – המדריך המלא (2022)

כאבים פסיכוסומטיים הם כאבים בעלי ביטוי פיסי, אך בעלי מקור פסיכולוגי-רגשי. רגשות שליליים או מודחקים, דפוסי חשיבה והתנהגות מזיקים ובעיות רגשיות עמוקות וממושכות עשויים לגרום להופעת כאבים אלו ואף להתפתחות מחלות של-ממש.

המדריך המלא >>
אנקופרזיס בריחת צואה אצל ילדים
אנקופרזיס – מה זה? טיפול בהצטאות – בריחת צואה או קקי אצל ילדים

תופעת של בריחת צואה בלתי-רצונית בקרב ילדים שכבר נגמלו מחיתולים. היא יכולה להתרחש בשל עצירות, בעיות רגשיות, התאפקות-יתר ובעיות פיזיולוגיות. היא מעוררת תחושות של בושה, מבוכה, תסכול, חרדה וזעם בקרב הסובלים ממנה.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא אבחון וטיפול בבעיות רגשיות אצל ילדים, מתבגרים ומבוגרים

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: