מאמרים בנושא
בעיות רגשיות

מכיוון שאין לבני אדם שליטה מלאה על ההתנהגות, המחשבות והרגשות שלהם, כולם נמצאים בסיכון להתמודד במהלך שלבים שונים של החיים עם סוגיות רגשיות ולחוות מגוון רחב של בעיות רגשיות מסוגים שונים.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שאין בעיה רגשית שאין לה פתרון ושאתם יכולים להתגבר על כל בעיה בחייכם אם אתם מוכנים להקדיש את הזמן והמאמצים הדרושים כדי לפעול למען שיפור איכות החיים שלכם או של ילדכם.

לדוגמא, אנשים רבים פונים לטיפול בבעיות רגשיות על מנת ללמוד כיצד להתמודד ביעילות עם פחד עז ומתמשך מדחייה, כישלון או אינטימיות, חוסר ביטחון עצמי, הערכה עצמית נמוכה או חוסר יכולת לבטא את הרגשות והצרכים שלהם.

בעיות רגשיות והפרעות רגשיות - מאמרים

בעיות רגשיות אצל ילדים
בעיות רגשיות אצל ילדים – טיפול בילדים עם בעיות רגשיות בגיל הרך

ילדים עשויים להתמודד עם בעיות רגשיות הנוגעות לכל תחומי החיים שלהם. אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, כמו באמצעות הרטבת לילה, הימנעות מהליכה למסגרת הלימודית, חרדת נטישה, חוסר תיאבון וחוסר יכולת להישאר לבד.

המדריך המלא >>
בעיות חברתיות אצל ילדים
בעיות חברתיות אצל ילדים – טיפול בקשיים חברתיים אצל ילדים ונוער

ילדים עשויים להתמודד עם חרדה חברתית ועם מיומנויות חברתיות חסרות. הם עלולים להימנע מהשתתפות בפעילויות חברתיות, לסרב ללכת לבית הספר, לבטא את עצמם באופן בלתי-הולם במצבים חברתיים ולהתקשות ביצירת קשרים.

המדריך המלא >>
מיומנויות חברתיות כישורים חברתיים
שיפור מיומנויות חברתיות לילדים – כלים לפיתוח כישורים חברתיים לילדים

מיומנויות וכישורים חברתיים מאפשרים לאנשים בכל הגילאים לפתח קשרים בינאישיים, ליזום שיחות עם אנשים חדשים, לנהל מערכות יחסים עמוקות ולנהוג כלפי אחרים בהתחשבות, והם חשובים מאוד לצורך התפתחות אישית בכל מישורי החיים.

המדריך המלא >>
מאפייני גיל ההתבגרות
מאפייני גיל ההתבגרות מההיבט החברתי והפסיכולוגי – בנים / בנות (2021)

גיל ההתבגרות הוא שלב המעבר מילדות לבגרות, והוא מאופיין בשורה ארוכה של שינויים רגשיים, חברתיים, קוגניטיביים וגופניים. במהלכו המתבגרים עשויים להתמודד עם אתגרים רבים וסוגיות רגשיות שונות, שיקבעו את רמת תפקודם גם בתור אנשים בוגרים.

המדריך המלא >>
בדידות
איך להתמודד עם בדידות נפשית/רגשית? איך להתגבר על בדידות חברתית?

אנשים רבים מלינים על תחושת בדידות בתקופות שונות בחייהם. היא מובילה לירידה בערך העצמי וברמת האושר, להישנות התקפי כעס ולתחושות של חרדה ודיכאון. הבדידות עשויה להיות קשורה למיומנויות חברתיות חסרות, אך גם אנשים פעילים חברתית עשויים לחוש בודדים.

המדריך המלא >>
התמודדות עם משבר אישי
דרכי התמודדות עם משבר אישי, רגשי או נפשי – ניהול משברים אישיים

אדם עשוי להתמודד עם אינספור משברים במרוצת חייו, כמו למשל משברי גיל, משברים מקצועיים, אובדן אדם קרוב ומשברים בחיי הנישואין. משברים מכל הסוגים מלווים בקשיים רגשיים כגון חרדה, פחד, תחושת חוסר שליטה ומחשבות טורדניות.

המדריך המלא >>
אינסומניה נדודי שינה
אינסומניה – טיפול בהפרעות שינה אצל ילדים או בעיות שינה אצל מבוגרים

חוסר יכולת להירדם, לישון שינה רציפה ולישון כמות מספקת של שעות. תופעת נדודי השינה נובעת בין היתר מקצב חיים מהיר ומסטרס, הופכת לנפוצה יותר ויותר, ופוגעת רבות בתפקוד היום-יומי, במערכות היחסים ובהישגים בעבודה ובלימודים.

המדריך המלא >>
ויסות רגשי
ויסות רגשי – טיפול בויסות רגשי אצל ילדים או מבוגרים – קושי בויסות רגשי

אופן ההתמודדות של ילדים ומבוגרים עם רגשות שונים, המוגדרים כשליליים, כמו כעס ותסכול, התרגשות, חרדה ושינויים כלליים במצב-הרוח. שיפור יכולת השליטה ברגשות עוזרת לנהל אורח חיים תקין, למנוע תחושות של חרטה ונקיפות מצפון, להגיע להישגים מקצועיים ולנהל מערכות יחסים יציבות.

המדריך המלא >>
אילמות סלקטיבית
סלקטיב מוטיזם סלקטיבי – טיפול – איך מתגברים על אילמות סלקטיבית?

חוסר יכולת לדבר באופן תקין רק במצבים חברתיים מסוימים, אל מול יכולת לעשות זאת היטב במצבים חברתיים אחרים. התופעה מתפתחת בילדות, אך עשויה לשבש את חייהם של המתמודדים איתה גם בבגרות, לפגוע במערכות יחסים וביכולת להגיע להישגים שונים.

המדריך המלא >>
לחץ חברתי
איך להתמודד עם לחץ חברתי? לחץ חברתי חיובי לעומת לחץ חברתי שלילי

לחץ מצד קבוצה של אנשים כלפי הפרט, שמטרתה לעצב את התנהגותו של אדם בהתאם להשקפתה, ולגרום לו להתנהג באופן שלעיתים איננו טבעי עבורו. לחץ חברתי הוא כלי אפקטיבי ועוצמתי במגוון מצבים, והוא יכול להיות חיובי או שלילי.

המדריך המלא >>
סרבנות בית ספר
סרבנות בית ספר – איך להתמודד עם ילד שמסרב ללכת לבית הספר?

סירוב ללכת לבית הספר מסיבות שונות. אלו עשויות להיות הערכה עצמית נמוכה, חרדה חברתית, מעבר דירה או מעבר לבית ספר חדש, שנת לימודים חדשה וקשיים חברתיים שונים. לעיתים קרובות הסרבנות מהווה סימפטום לבעיה רגשית עמוקה יותר.

המדריך המלא >>
חרם נידוי חברתי
התמודדות עם חרם חברתי אצל ילדים או מבוגרים – נידוי חברתי (2021)

תופעות של חרם ונידוי חברתי נפוצות יותר מדי בחברה. הן באות לידי ביטוי בין היתר בבריונות, התעלמות והתנכלות, והן משפיעות באופן ניכר מבחינה רגשית ותפקודית על הסובלים מהן, גם בגיל צעיר וגם לעיתים בתור אנשים בוגרים.

המדריך המלא >>
מחלות פסיכוסומטיות כאבים פסיכוסומטיים
מחלות פסיכוסומטיות לעומת כאבים פסיכוסומטיים – מה זה פסיכוסומטי?

כאבים פסיכוסומטיים הם כאבים בעלי ביטוי פיסי, אך בעלי מקור פסיכולוגי-רגשי. רגשות שליליים או מודחקים, דפוסי חשיבה והתנהגות מזיקים ובעיות רגשיות עמוקות וממושכות עשויים לגרום להופעת כאבים אלו ואף להתפתחות מחלות של-ממש.

המדריך המלא >>
אנקופרזיס בריחת צואה אצל ילדים
הצטאות – טיפול באנקופרזיס, בריחת צואה או בריחת קקי אצל ילדים

תופעת של בריחת צואה בלתי-רצונית בקרב ילדים שכבר נגמלו מחיתולים. היא יכולה להתרחש בשל עצירות, בעיות רגשיות, התאפקות-יתר ובעיות פיזיולוגיות. היא מעוררת תחושות של בושה, מבוכה, תסכול, חרדה וזעם בקרב הסובלים ממנה.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא בעיות רגשיות

שיחת ייעוץ והכוונה

ללא עלות או התחייבות

מכון-דרור-לוגו