מאמרים בנושא
דיכאון

בעוד כל בני האדם מרגישים עצובים מדי פעם, לא כולם חווים דיכאון מתמשך המשפיע על מצב הרוח, הקשרים החברתיים והיצירתיות שלהם ופוגע ביכולתם לחוש רגשות ותחושת הנאה, לחשוב בהגיון ולתפקד כשורה.

למעשה, אנשים שמעולם לא התמודדו עם תסמינים של דיכאון לרוב מתקשים להבין איך באמת נראים החיים של ילדים, בני נוער ומבוגרים הסובלים מסוגים שונים של דיכאון וחשים חוסר תקווה.

תסמינים שכיחים של דיכאון כוללים תחושה מתמשכת של עצב או ריקנות, עצבנות יתר, הרגשת אשמה, רמת חרדה גבוהה, תסכול או כעס, שינויים במידת התיאבון, חוסר יכולת להתרכז, קושי לשים לב לפרטים וחוסר עניין בפעילויות שהסבו לאדם הנאה בעבר.

אף על פי שדיכאון יכול להופיע באופן ספונטני, הפרעות מצב רוח נוטות להתפתח בעקבות בעיות במערכות יחסים, שינויים משמעותיים בנסיבות חיים, מרכיב גנטי ייחודי, חווית אירוע טראומטי או שימוש מופרז בסמים ואלכוהול.

סוגי דיכאון אצל ילדים, בגיל ההתבגרות ומבוגרים

איך להתמודד עם דיכאון
איך להתמודד עם דיכאון? דרכי התמודדות עם דיכאון ללא סיבה (2021)

דיכאון הינו הפרעת מצב רוח המלווה בעצב ואובדן עניין בדברים שהאדם נהנה מהם בעבר. דיכאון מתאר קושי מתמשך, לא זמני, השכיח בקרב נשים כמעט פי שתיים מאשר בקרב גברים ומלווה ברגשות אשם או חוסר ערך וקושי להתרכז או לקבל החלטות.

המדריך המלא >>
דיכאון קליני
דיכאון קליני – טיפול בדיכאון עמוק – סימנים, תסמינים ואבחון דיכאון מז'ורי

דיכאון קליני הינו הפרעה נפוצה ורצינית המאופיינת בקיומן של תחושות עצב מתמשך, חרדה או ריקנות, אובדן עניין בפעילויות מהנות, עייפות, ריחוק חברתי, קשיי ריכוז וזיכרון, בעיות שינה, בעיות עיכול, כאבי ראש ותחושות של חוסר תקווה.

המדריך המלא >>
דיכאון עונתי
דיכאון חורף לעומת דיכאון קיץ – איך מתמודדים עם דיכאון עונתי?

דיכאון עונתי, המכונה גם הפרעה רגשית עונתית, קשור לחילופי עונות ולאור יום מופחת בסתיו ועד סוף החורף. המצב הנפשי משתפר בשאר ימות השנה כתגובה לאור השמש. דיכאון עונתי כולל מצב רוח נמוך, חוסר אנרגיה, נרגנות וקשיי שינה.

המדריך המלא >>
דיכאון אחרי לידה
דיכאון אחרי לידה – שיטות טיפול בדיכאון לאחר לידה או דיכאון בהריון

דיכאון אחרי לידה מאופיין בהופעת תסמיני דיכאון הנמשכים מעבר לשבועיים לאחר הלידה ופוגעים בחיי היומיום. דיכאון לאחר לידה מופיע אצל 10-15% מהנשים ושכיח יותר בקרב נשים עם היסטוריה משפחתית של דיכאון, אירועים קודמים של דיכאון אחרי לידה, חוסר תמיכה מבן הזוג או המשפחה וגורמים מלחיצים בחיי היומיום.

המדריך המלא >>
דיסתימיה
דיסתימיה – דיכאון קל או בתפקוד גבוה לעומת דיכאון כרוני או מתמשך

דיסתימיה הינה הפרעה דיכאונית מתמשכת וכרונית המציגה תסמינים דומים אך קלים יותר לאלו של דיכאון קליני. מקורה של הפרעה זו הינו פיזיולוגי והיא מופיעה בעקבות גורמים כמו סטרס, פרפקציוניזם ודרישות גבוהות של האדם כלפי עצמו. דיסתימיה נמשכת יותר מדיכאון קליני, כלומר שנתיים לפחות בקרב מבוגרים.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא סוגי דיכאון

שיחת ייעוץ והכוונה

ללא עלות או התחייבות

מכון-דרור-לוגו