מאמרים בנושא
הפרעות אכילה

הפרעות אכילה משקפות מצבים נפשיים חמורים הקשורים לדפוסי אכילה מתמשכים המשפיעים לרעה על הבריאות, הרגשות והיכולת של האדם לתפקד בכל תחומי החיים המרכזיים.

מרבית האנשים הסובלים מהפרעת אכילה מאובחנים עם אנורקסיה נרבוזה, בולימיה נרבוזה או הפרעת אכילת יתר כפייתית, אולם ישנם סוגים רבים של הפרעות אכילה וחשוב לבצע אבחנה מבדלת על ידי איש מקצוע כדי להחליט מהו הטיפול היעיל ביותר למצבכם הנוכחי.

התסמינים השכיחים ביותר של הפרעות אכילה אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים כוללים התמקדות חריגה במשקל או בצורת הגוף ובאוכל וכן דפוסי אכילה מסוכנים הנמשכים תקופה ארוכה ופוגעים בבריאותו של האדם.

אף על פי שהפרעת אכילה בדרך כלל מתפתחת בתקופת גיל ההתבגרות, הפרעות אכילה שונות עשויות להופיע לראשונה רק בתקופת הבגרות ולפגוע בתפקוד הלב, במערכת העיכול, בעצמות, בשיניים ובפה.

סוגי הפרעות אכילה - מאמרים

הפרעת אכילה בררנית ARFID
הפרעת אכילה בררנית (ARFID) – בררנות באוכל אצל ילדים או מבוגרים

הפרעת אכילה בררנית הינה הפרעה בה נמנעים מצריכת מזונות מחשש להיחנק, להקיא או למות אם אוכלים מאכלים מסוימים. הפרעת אכילה זו גורמת לחוסר תאבון ללא סיבה ידועה, אכילה איטית מאוד, ירידה במשקל וקושי לאכול ארוחות עם חברים או בני משפחה.

המדריך המלא >>
אנורקסיה נרבוזה
טיפול באנורקסיה נרבוזה ללא אשפוז – תסמינים – איך מטפלים באנורקסיה?

אנורקסיה נרבוזה הינה הפרעת אכילה המאופיינת בירידה חדה במשקל, מאמץ ניכר להרזות, דימוי גוף מעוות, פחד עז להשמין והימנעות מצריכת מזונות – מה שמוביל למשקל גוף נמוך משמעותית מהמצופה. הפרעת אכילה זו מתפתחת לרוב בגיל ההתבגרות ושכיחה יותר אצל נשים מאשר אצל גברים.

המדריך המלא >>
בולימיה נרבוזה
התמודדות עם בולימיה נרבוזה – טיפול בבולימיה – איך יוצאים מזה?

בולימיה נרבוזה הינה הפרעת אכילה המאופיינת באירועים חוזרים ונשנים של אכילה מוגזמת ואחריה התנהגות מפצה בלתי הולמת, כמו הקאות יזומות ושימוש לרעה בתרופות משלשלות ומשתנות, צום או פעילות גופנית נמרצת. אפיזודות אלו מתרחשות לפחות פעם בשבוע במשך שלושה חודשים לפחות.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא סוגי הפרעות אכילה

שיחת ייעוץ והכוונה

ללא עלות או התחייבות

מכון-דרור-לוגו