מאמרים בנושא
הפרעות אכילה

הפרעות אכילה משקפות מצבים נפשיים חמורים הקשורים לדפוסי אכילה מתמשכים המשפיעים לרעה על הבריאות, הרגשות והיכולת של האדם לתפקד בכל תחומי החיים המרכזיים.

מרבית האנשים הסובלים מהפרעת אכילה מאובחנים עם אנורקסיה נרבוזה, בולימיה נרבוזה או הפרעת אכילת יתר כפייתית, אולם ישנם סוגים רבים של הפרעות אכילה וחשוב לבצע אבחנה מבדלת על ידי איש מקצוע כדי להחליט מהו הטיפול היעיל ביותר למצבכם הנוכחי.

התסמינים השכיחים ביותר של הפרעות אכילה אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים כוללים התמקדות חריגה במשקל או בצורת הגוף ובאוכל וכן דפוסי אכילה מסוכנים הנמשכים תקופה ארוכה ופוגעים בבריאותו של האדם.

אף על פי שהפרעת אכילה בדרך כלל מתפתחת בתקופת גיל ההתבגרות, הפרעות אכילה שונות עשויות להופיע לראשונה רק בתקופת הבגרות ולפגוע בתפקוד הלב, במערכת העיכול, בעצמות, בשיניים ובפה.

סוגי הפרעות אכילה - מאמרים

טיפול בהפרעות אכילה
טיפול בהפרעות אכילה – דרכי ושיטות טיפול בבעיות אכילה בישראל (2022)

כדי להשתחרר מדפוסי אכילה מזיקים ומסוכנים – כדאי לא רק לפנות לטיפול רגשי מקצועי, אלא גם להיעזר במומחים ובכלים נוספים שיעזרו לבחון היבטים רחבים יותר במצב הזה ולטפל בכל אחד מהם בצורה המיטבית. בדרך הזאת, חשוב גם שבני המשפחה ובני הזוג יהיו מעורבים בכל הרמות והשלבים.

המדריך המלא >>
הפרעות אכילה אצל ילדים
הפרעות אכילה אצל ילדים – שיטות טיפול בבעיות אכילה אצל ילדים

ילדים רבים מפגינים דפוסים מוזרים ומשונים בכל הקשור לאכילה, ופעמים רבות ההורים נאבקים בדפוסים הללו ובבררנות התזונתית של ילדיהם. כאשר העניין יוצא משליטה, יכול להיות שמדובר בהפרעת אכילה, שיכולה לפגוע בבריאותו ולעכב את התפתחותו של הילד.

המדריך המלא >>
הפרעות אכילה בגיל ההתבגרות
הפרעות אכילה בגיל ההתבגרות – בעיות אכילה בקרב בני נוער או מתבגרים

בני נוער רבים מתמודדים עם הפרעות אכילה מסוגים שונים, ובפרט עם אנורקסיה נרבוזה, בולימיה נרבוזה ובולמוסי אכילה אובססיביים. במצבי קיצון, הפרעות אכילה יכולות להוות סכנת-חיים, והן בכל מקרה משבשות את אורח החיים ואת הבריאות הפיזית והנפשית.

המדריך המלא >>
הפרעת אכילה בררנית ARFID
הפרעת אכילה בררנית (ARFID) – בררנות באוכל אצל ילדים או מבוגרים

הפרעת אכילה בררנית הינה הפרעה בה נמנעים מצריכת מזונות מחשש להיחנק, להקיא או למות אם אוכלים מאכלים מסוימים. הפרעת אכילה זו גורמת לחוסר תאבון ללא סיבה ידועה, אכילה איטית מאוד, ירידה במשקל וקושי לאכול ארוחות עם חברים או בני משפחה.

המדריך המלא >>
אנורקסיה נרבוזה
אנורקסיה נרבוזה – תסמינים וסימנים – טיפול באנורקסיה ללא אשפוז

אנורקסיה נרבוזה הינה הפרעת אכילה המאופיינת בירידה חדה במשקל, מאמץ ניכר להרזות, דימוי גוף מעוות, פחד עז להשמין והימנעות מצריכת מזונות – מה שמוביל למשקל גוף נמוך משמעותית מהמצופה. הפרעת אכילה זו מתפתחת לרוב בגיל ההתבגרות ושכיחה יותר אצל נשים מאשר אצל גברים.

המדריך המלא >>
בולימיה נרבוזה
בולימיה נרבוזה – טיפול בבולימיה – איך יוצאים מזה? איך להפסיק בולימיה?

בולימיה נרבוזה הינה הפרעת אכילה המאופיינת באירועים חוזרים ונשנים של אכילה מוגזמת ואחריה התנהגות מפצה בלתי הולמת, כמו הקאות יזומות ושימוש לרעה בתרופות משלשלות ומשתנות, צום או פעילות גופנית נמרצת. אפיזודות אלו מתרחשות לפחות פעם בשבוע במשך שלושה חודשים לפחות.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא בעיות אכילה וסוגי הפרעות אכילה בגילאים שונים

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: