מאמרים בנושא
הפרעות חרדה

הפרעות חרדה מאופיינות בתחושות מתמשכות ואינטנסיביות של פחד, דאגה ואי נוחות, המפורשות לעתים קרובות כתגובת יתר למצבים שעבור מרבית האוכלוסייה אינם נראים מאיימים או מלחיצים במיוחד.

בעוד כל בני האדם חווים מדי פעם לחץ או דאגה, שכן רגשות של חרדה נחשבים לתגובה אנושית נפוצה למצבים מלחיצים, אנשים הסובלים מהפרעות חרדה שונות ממשיכים לחוות רגשות שליליים גם לאחר שמצבים אלו מסתיימים.

יתרה מכך, הסימן המעיד יותר מכל על קיומה של הפרעת חרדה וצורך בפנייה מיידית לקבלת עזרה מקצועית כדי לנהל ביעילות את התסמינים השונים הינו הופעתם של רגשות מכריעים אלו גם כשאין סיבה מיוחדת.

במרבית המקרים, תסמינים של הפרעת חרדה כוללים מתח שרירים, קוצר נשימה, רעידות ועקצוצים בידיים ובאצבעות, דופק מהיר, חולשה וזרמים ברגליים ובחלקי גוף נוספים, הזעת לילה, אי שקט, חוסר תשומת לב לפרטים, בעיות זיכרון, עייפות כרונית ובעיות ריכוז.

מכיוון שישנם סוגי חרדות רבים ואין טיפול אחד ויחיד המתאים לכל האנשים הסובלים מחרדה, מומלץ לפנות למכונים המתמחים בטיפול במגוון סוגים של הפרעות חרדה אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים, כולל הפרעת חרדה כללית, חרדה חברתית ואגורפוביה, כך שיתאפשר לכם לקבל את המענה הטוב ביותר למצבכם האישי.

סוגי חרדות - מאמרים

שאלות ותשובות בנושא סוגי חרדה

שיחת ייעוץ והכוונה

ללא עלות או התחייבות

מכון-דרור-לוגו