מאמרים בנושא
הפרעת קשב וריכוז – ADHD

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) הינה הפרעה נוירו-התפתחותית המשפיעה על יותר מ-5% מאוכלוסיית העולם ופוגעת בכל תחומי החיים המרכזיים, כולל לימודים, תעסוקה, קשרים משפחתיים ומערכות יחסים חברתיות.

באופן כללי, הפרעת קשב וריכוז מאופיינת בחוסר תשומת לב, מוסחות רבה, חוסר מיקוד, אי שקט, היפראקטיביות, אימפולסיביות, קושי במעקב אחר הוראות וליקויים בתפקודים ניהוליים חיוניים, כמו ארגון ותכנון, בזיכרון ובכישורים חברתיים.

יחד עם זאת, אנשים המתמודדים עם ADHD לא בהכרח מציגים את כל התסמינים המזוהים עם הפרעת קשב וריכוז אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים, שכן ישנם תסמינים אפשריים ורבים ולא כל התסמינים גורמים לאותם קשיים אצל כולם.

חשוב לציין, כי ניתן לאבחן ולטפל בהפרעת קשב וריכוז בכל שלב בחיים, כך שאם אתם חושדים שהתסמינים שאתם חווים הם תוצאה של ADHD אולם לא עברתם אבחון מקיף מעולם, אל תהססו לפנות למכון קשב וריכוז כדי להעריך את מצבכם הנוכחי ולקבל המלצות להמשך טיפול מקצועי.

סוגי הפרעות קשב וריכוז (ADHD) - מאמרים

אימפולסיביות
אימפולסיביות – מה זה אימפולסיבי? תסמינים ודרכי טיפול באימפולסיביות

דפוסי התנהגות שמאופיינים בתגובות מהירות, פזיזות ונמהרות, ללא התחשבות מספקת בהשלכות העתידיות שלהן וללא יכולת לשלוט בדחפים המובילים להן. דפוסים אלו עלולים לפגוע במערכות יחסים חברתיות וזוגיות ובהגעה להישגים בעבודה ובלימודים.

המדריך המלא >>
קשיי התארגנות
קשיי התארגנות אצל ילדים או מבוגרים – אסטרטגיות התארגנות מומלצות

קשיים המשבשים את יכולת הניהול העצמי במגוון תחומי החיים. אלו יכולים להיות קשורים בסדר וארגון של חפצים, תעדוף משימות וניהול זמן ומידע. הם משפיעים לרעה על ההערכה העצמית, מעוררים חרדה ומפריעים לאדם לעמוד ביעדיו.

המדריך המלא >>
הדרכת הורים הפרעת קשב וריכוז
הדרכת הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז – הדרכת הורים ADHD

הפרעת קשב וריכוז משפיעה רבות על התפתחות הילד והתקדמותו בבית הספר ובחברה, ועשויה ללוות אותו לכל אורך חייו. הדרכת הורים עוזרת להם להתמודד עם המצב ועוזרת להם לעזור לילדיהם לווסת את עצמם ולשפר את תפקודם בכל תחומי החיים.

המדריך המלא >>
תפקודים ניהוליים
תפקודים ניהוליים – המדריך המלא על אבחון תפקודים ניהוליים (2021)

תפקודים קוגניטיביים שאינם בשליטתו הישירה של האדם, אך מאפשרים לו לנהל את חייו ולשלוט בהם במידה רבה מבחינה מקצועית, תפקודית וחברתית. הפרעות מסוימות, כגון הפרעת קשב וריכוז (ADHD) ואוטיזם, עלולות לפגוע בתפקודים אלו.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא סוגי הפרעות קשב וריכוז (ADHD) אצל ילדים, מתבגרים ומבוגרים

שיחת ייעוץ והכוונה

ללא עלות או התחייבות

מכון-דרור-לוגו