כמה עולה טיפול פסיכולוגי? עלות טיפול פסיכולוגי פרטי – מחיר מומלץ

מאת: רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה

תוכן עניינים

כמה עולה טיפול פסיכולוגי?

במידה וקיבלתם החלטה לפנות לקבלת טיפול אצל פסיכולוג מוסמך בפעם הראשונה בחייכם, סביר להניח שאתם תוהים כמה עולה טיפול פסיכולוגי או כמה עולה פגישה עם פסיכולוג פרטי.

למעשה, השאלה כמה עולה טיפול אצל פסיכולוג פרטי הינה אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנשים שואלים כבר בשיחת הטלפון הראשונה שלהם עם פסיכולוג ילדים, נוער או מבוגרים.

יחד עם זאת, בדומה לשיטות טיפול רגשי אחרות, אין תשובה אחת ויחידה שנכונה לכולם, שכן ניתן לקבל סוגי טיפולים פסיכולוגיים שונים במסגרות טיפוליות שונות המציעות טווח רחב של מחירים עבור מגוון שירותים פסיכולוגיים.

לדוגמא, זה הגיוני שיהיה פער משמעותי בין מחיר טיפול פסיכולוגי הניתן על ידי פסיכולוג קליני מומחה בכיר בעל 30 שנות ניסיון במסגרת פרטית באזור המרכז ובין עלות טיפול פסיכולוגי המתבצע על ידי פסיכולוג קליני מתמחה בעל 2 שנות ניסיון במסגרת ציבורית באזור הדרום.

טיפול פסיכולוגי מחיר

עלות טיפול פסיכולוגי - איך נקבעת?

כאמור, אף על פי שהרצון הטבעי לדעת כמה עולה בדיוק טיפול פסיכולוגי הינו מובן בהחלט, בדומה לכל סוגי הטיפולים הרגשיים, כמו טיפול CBT או טיפול באומנות, ישנם משתנים רבים המשפיעים על מחיר טיפול פסיכולוגי לילדים, נוער או מבוגרים.

באופן כללי, עלות טיפול פסיכולוגי נקבעת, בין היתר, בהתאם לקריטריונים הבאים:

  • פסיכולוג קליני לעומת פסיכולוג חינוכי

בדיוק כפי שיש סוגים שונים של רופאים, כמו רופא ילדים, רופא משפחה, רופא פסיכיאטר או רופא נוירולוג, כך ישנם סוגים שונים של פסיכולוגים, כמו פסיכולוג חינוכי, פסיכולוג קליני, פסיכולוג התפתחותי או פסיכולוג שיקומי, כאשר ייתכנו הבדלים בין מחירים של סוגי פסיכולוגים שונים.

  • פסיכולוג פרטי לעומת פסיכולוג במקום ציבורי

אנשים הבוחרים לפנות לקבלת טיפול פסיכולוגי במקום ציבורי, כמו תחנה לבריאות הנפש של משרד הבריאות או קופת חולים, לעתים קרובות נאלצים להמתין מספר חודשים עד שיפגשו עם פסיכולוג מוסמך, לא תמיד יכולים לבחור את היום, השעה והמקום בהם יתקיימו הטיפולים ולא בהכרח רשאים לבחור מי הפסיכולוג שיטפל בהם או בילדיהם. לעומת זאת, טיפול פסיכולוגי פרטי יאפשר לכם להיפגש עם פסיכולוג מומלץ תוך מספר ימים, לתאם פגישה למועד ולמקום שנוח לכם ולהחליט בעצמכם מי הפסיכולוג שיקבל אתכם או את ילדיכם.

  • פסיכולוג מומחה לעומת פסיכולוג מתמחה

פסיכולוגים מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון בייעוץ, אבחון וטיפול פסיכולוגי לילדים, מתבגרים ומבוגרים בדרך כלל יגבו מחיר גבוה יותר מאשר פסיכולוגים מתמחים שאינם בעלי מוניטין רב שנים במתן טיפולים פסיכולוגיים. בפועל, עלות טיפול פסיכולוגי אצל מטפלים ותיקים ומנוסים משקפת את הידע הרב שהם רכשו במהלך עשרות שנות עבודה עם מטופלים בגילאים שונים המתמודדים עם בעיות רגשיות, בעיות חברתיות או בעיות התנהגות.

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים:

טיפול פסיכולוגי - מחיר מומלץ

בנוסף לקריטריונים המתוארים לעיל, ישנם מספר גורמים נוספים המשפיעים על מחיר טיפול פסיכולוגי לילדים, נוער או מבוגרים, כולל:

  • טיפול פסיכולוגי בקליניקה לעומת טיפול פסיכולוגי אונליין

בעוד זו לא הנורמה הרווחת במדינת ישראל, ישנם פסיכולוגים המציעים טיפול פסיכולוגי בעלות מופחתת במסגרת של טיפול פסיכולוגי אונליין, שכן פגישות המתקיימות באופן מקוון אינן מצריכות מהפסיכולוג לשאת בעלויות הכרוכות בהשכרת קליניקה לקבלת מטופלים באופן פרונטלי, אולם עליכם להכיר היטב את החסרונות הטמונים בקבלת טיפול פסיכולוגי באינטרנט בטרם תחליטו לקבל טיפול אצל פסיכולוג אונליין.

  • טיפול פסיכולוגי באזור המרכז לעומת טיפול פסיכולוגי באזור הדרום או הצפון

בדומה לשירותים פסיכולוגיים ורפואיים אחרים, ייתכנו פערים משמעותיים בתשובות שתקבלו לשאלה כמה עולה טיפול פסיכולוגי, כאשר במרבית המקרים טיפול אצל פסיכולוג פרטי באזור המרכז יעלה יותר מאשר פגישה עם פסיכולוג פרטי באזור הדרום או באזור הצפון.

  • טיפול פסיכולוגי פרטי לעומת טיפול פסיכולוגי בעלות מופחתת

כפי שצוין לעיל, באפשרותכם לפנות לקבלת טיפול פסיכולוגי בעלות מופחתת במספר מקומות ציבוריים או מוסדות הפועלים ללא כוונות רווח, כגון מרפאות קהילתיות לבריאות הנפש, בתי חולים ציבוריים, קופות חולים, עמותות, שירותים פסיכולוגיים של מוסדות אקדמיים או שירותים פסיכולוגים חינוכיים של רשויות מקומיות.

עלות טיפול פסיכולוגי

כמה עולה טיפול פסיכולוגי פרטי?

מכיוון שפסיכולוגים אינם עוסקים רק במתן טיפולים פסיכולוגיים, אלא גם במתן ייעוץ פסיכולוגי וביצוע אבחונים פסיכולוגיים, אין אפשרות להשיב על השאלה כמה עולה פסיכולוג פרטי מבלי לדעת מה בדיוק מטרת הפגישה, כלומר ייעוץ, אבחון או טיפול.

למשל, עלות ייעוץ פסיכולוגי חד פעמי לרוב תהיה גבוהה יותר מעלות טיפול פסיכולוגי מתמשך ומחיר של אבחון פסיכולוגי הנערך על ידי פסיכולוג חינוכי בדרך כלל יהיה נמוך יותר ממחיר של אבחון פסיכודיאגנוסטי הנערך על ידי פסיכולוג קליני.

כמה עולה טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי מחיר - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, טיפול פסיכולוגי פרטי נערך על-ידי צוות מקצועי, בעל ניסיון רב שנים אשר כולל פסיכולוגים ופסיכולוגיות המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים ליהנות מחוויית הטיפול.

למידע נוסף ולקביעת מועד לטיפול פסיכולוגי פרטי בגבעתיים – חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

רותי פרגר-מאור
רותי פרגר-מאור

פסיכולוגית חינוכית מומחית-בכירה עם ניסיון של 35 שנה באבחון, ייעוץ וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים. מתוך שליחות אמיתית לעתיד טוב יותר של החברה הישראלית, רותי הקימה ב-2008 את מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך. בנוסף, רותי מעבירה סדנאות, הדרכות להורים ומורים ואף מנהלת בהתנדבות קרן תרומות בתחומי החינוך והרווחה.

רוצה לקרוא עוד?

מאמרים נוספים בנושא טיפול פסיכולוגי

ייעוץ פסיכולוגי
ייעוץ פסיכולוגי להורים לילדים או למתבגרים – עזרה פסיכולוגית למבוגרים

ייעוץ הניתן בידי פסיכולוגים מומחים במטרה לאבחן סוגיות פסיכולוגיות כמו בעיות התנהגות, הפרעות נפשיות, דימוי עצמי נמוך ומשברים אישיים, ובנוסף לספק תמיכה, להעניק טיפול פסיכולוגי במידת הצורך או להפנות לאנשי המקצוע המתאימים ביותר לטיפול בסוגיה.

המדריך המלא >>

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: