ייעוץ פסיכולוגי אונליין באינטרנט – עזרה פסיכולוגית און ליין מרחוק

מאת: רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה

תוכן עניינים

ייעוץ פסיכולוגי אונליין

נכון להיום, ייעוץ פסיכולוגי אונליין מהווה את הפתרון האידיאלי עבור אנשים המעוניינים להתייעץ עם פסיכולוגים מוסמכים למרות שחלות עליהם מגבלות של מיקום, תקציב, ניידות או לוח זמנים.

מלבד העובדה שיש לייעוץ מקוון יתרונות רבים והוא נערך במתכונת הנוחה למרבית המטופלים, ייעוץ פסיכולוגי באינטרנט לעתים קרובות הינו הפתרון הטוב ביותר עבור אנשים המתמודדים עם מצבים מסוימים, שכן הוא מתקיים במקומם ולא בקליניקה או במכון לפסיכולוגיה.

למעשה, כל שנדרש מכם כדי לקבל ייעוץ אונליין הם מצלמת רשת במחשב, טאבלט או טלפון נייד וחיבור לרשת האינטרנט, כך שניתן יהיה לקיים שיחת וידאו פנים אל פנים ולעזור לכם להשיג את היעדים הטיפוליים שלכם.

במידה ואין ברשותכם מצלמת רשת ו/או חיבור לרשת האינטרנט, ניתן לקיים מפגשי ייעוץ פסיכולוגי בטלפון, בהודעות טקסט, בדואר אלקטרוני ובדרכים אחרות שמטרתן לאפשר לכל אדם הזקוק לייעוץ חד פעמי או תמיכה מקצועית ממושכת לקבל מענה הולם.

ייעוץ פסיכולוגי און ליין

ייעוץ פסיכולוגי מרחוק - יתרונות

במהלך השנים האחרונות נערכו מחקרים רבים במטרה לבחון את יעילותם של שירותים פסיכולוגיים הניתנים אונליין, כולל ייעוץ פסיכולוגי וטיפול פסיכולוגי, כאשר פעם אחר פעם החוקרים גילו כי מדובר בשיטה יעילה ביותר עבור רוב המטופלים.

בנוסף, האפשרות להתייעץ עם פסיכולוגים באופן מקוון הופכת את שירותי בריאות הנפש החיוניים לזמינים, מזמינים ונגישים יותר עבור מטופלים רבים שייתכן ולא היו זוכים לקבל מענה מקצועי בעבר.

ייעוץ מרחוק עם פסיכולוג אונליין גם מאפשר לאנשים שאינם חשים בנוח לשתף אדם אחר או לדבר בפתיחות על הבעיות שלהם והקשיים שהם חווים בחיים היום-יום לקבל תשובות מקצועיות לשאלות שמטרידות אותם זמן ממושך.

מלבד זאת, להלן 4 יתרונות נוספים של ייעוץ פסיכולוגי אונליין:

  • נגיש יותר עבור מטופלים המתמודדים עם מגבלות גיאוגרפיות
  • מזמין יותר עבור מטופלים החוששים ממפגש עם פסיכולוג או פסיכולוגית
  • זמין יותר עבור מטופלים בעלי מגבלות זמן
  • נוח יותר עבור מטופלים המעדיפים להתייעץ עם איש מקצוע ללא צורך לצאת מביתם

יש לציין, כי פסיכולוגים אינם אנשי המקצוע היחידים המציעים ייעוץ און ליין וכיום באפשרותכם להתייעץ באינטרנט או בטלפון עם מגוון של מומחים בתחומים שונים, כולל רופאים, עובדים סוציאליים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, פסיכותרפיסטים ומדריכי הורים.

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים:

ייעוץ פסיכולוגי באינטרנט - יתרונות נוספים

ייעוץ פסיכולוגי מקוון דומה מאוד לייעוץ אופייני הניתן בקליניקה וההבדל המהותי היחיד הינו שהמפגשים מתקיימים באמצעות האינטרנט במקום במכון לפסיכולוגיה – מה שמאפשר למרבית המטופלים להפיק תועלת מרבית מהתהליך הטיפולי.

יתרה מכך, מטופלים רבים המגיעים לטיפול פסיכולוגי בקליניקה גם כן נזקקים לתמיכה או הדרכה מקצועית נוספת בין מפגש למפגש, כאשר זו ניתנת להם באמצעות מגוון דרכים שאינן מפגש אופייני פנים אל פנים.

חשוב לציין, כי טיפול מרחוק אינו מושג חדש בפסיכולוגיה, שכן מאז ומעולם פסיכולוגים נהגו לשמור על קשר קבוע עם מטופלים בעזרת מכתבים ודרכים נוספות.

לדוגמא, זיגמונד פרויד, אבי הפסיכואנליזה, ידוע במכתבים שכתב וקיבל ממטופליו השונים.

ייעוץ פסיכולוגי באינטרנט

ייעוץ פסיכולוגי און ליין - מתי מומלץ?

בשנים בהן האינטרנט והמחשבים האישיים הפכו לנפוצים יותר ויותר, החלו להתפתח אפשרויות חדשות לקבלת ייעוץ פסיכולוגי מרחוק, כמו גם ניתנה לאנשים ההזדמנות להשתתף בפורומים של עזרה עצמית וקבוצות תמיכה מקוונות.

לאחר מכן, הטכנולוגיה נעשתה מתקדמת יותר והופיעו שירותים חדשים שאפשרו העברה וקבלה של מסרים מיידים באופן מקוון בין פסיכולוגים ומטופלים.

בהמשך, עם הופעתן של מצלמות הרשת, אנשי מקצוע החלו לקיים מפגשים פנים אל פנים און ליין.

מאז חלפו שנים רבות, טיפול פסיכולוגי אונליין הפך לפופולרי בכל רחבי העולם וכיום מכונים רבים לפסיכולוגיה מציעים ייעוץ פסיכולוגי באינטרנט בנושאים שונים, כגון:

  • הפרעות מצב רוח
  • הפרעות חרדה
  • דיכאון
  • לחץ נפשי
  • בעיות בזוגיות

כאמור, ישנם אנשים הבוחרים לשלב בין ייעוץ אונליין ובקליניקה כדי להגדיל את מספר המפגשים השבועיים או בין ייעוץ אונליין וקבוצות תמיכה על מנת להגביר את האפקטיביות של הטיפול הפרטני.

יחד עם זאת, ייעוץ מרחוק אינו מתאים לכל מצב ולכל אדם, כאשר אנשים המאובחנים עם הפרעות נפשיות קשות לרוב זקוקים לטיפול אינטנסיבי יותר, כזה שיכול להתקיים רק באופן המסורתי.

ייעוץ פסיכולוגי אונליין

ייעוץ פסיכולוגי מקוון - המלצות

בדיוק כמו כל סוג של ייעוץ או טיפול פסיכולוגי, ישנה חשיבות רבה לניסיון של המטפל במצבכם הספציפי ולחיבור בין המטפל ולמטופל, לכן הקפידו לבחור את איש המקצוע המתאים ביותר עבורכם והגבירו את הסיכויים שהטיפול יהיה מוצלח.

כמו כן, מכיוון שמטופלים צריכים להרגיש בנוח עם המטפלים שהם משוחחים עמם, במידה ואינכם חשים בנוח לאחר שיחת הטלפון או הוידאו הראשונה שלכם עם איש המקצוע, אל תהססו לבחון אפשרויות טיפול און ליין נוספות.

במקרים מסוימים, פסיכולוגים מציעים שיחת ייעוץ והכוונה חינם כדי לאפשר למטופלים פוטנציאליים לבחון את מידת ההתאמה ביניהם ולשאול מספר שאלות מקצועיות לפני התחלה של תהליך טיפולי.

במהלך השיחה, מומלץ שתבדקו עם איש המקצוע האם ניתן לקיים עמו גם מפגשים בקליניקה אם יעלה הצורך, שכן זה לא בהכרח המצב אצל רוב הפסיכולוגים המטפלים בעיקר בשיחות וידאו וטלפון.

ייעוץ פסיכולוגי אונליין הוכח כפתרון נוח, נגיש, זמין ויעיל עבור אנשים רבים ברחבי העולם והוא משנה את הדרך בה בני אדם חושבים על טיפול נפשי, על אחת כמה וכמה לאחר שהם מצליחים להגשים את היעדים הטיפוליים ולהתחיל לחיות חיים בריאים יותר.

ייעוץ פסיכולוגי אונליין - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, הייעוץ הפסיכולוגי אונליין נערך על-ידי צוות בעל ניסיון רב שנים, אשר כולל פסיכולוגים המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים לו ליהנות מהחוויה הטיפולית.

למידע נוסף ולקביעת מועד לייעוץ פסיכולוגי אונליין או בגבעתיים – חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

רותי פרגר-מאור
רותי פרגר-מאור

פסיכולוגית חינוכית מומחית-בכירה עם ניסיון של 35 שנה באבחון, ייעוץ וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים. מתוך שליחות אמיתית לעתיד טוב יותר של החברה הישראלית, רותי הקימה ב-2008 את מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך. בנוסף, רותי מעבירה סדנאות, הדרכות להורים ומורים ואף מנהלת בהתנדבות קרן תרומות בתחומי החינוך והרווחה.

רוצה לקרוא עוד?

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ פסיכולוגי

ייעוץ פסיכולוגי
ייעוץ פסיכולוגי להורים לילדים או למתבגרים – עזרה פסיכולוגית למבוגרים

ייעוץ הניתן בידי פסיכולוגים מומחים במטרה לאבחן סוגיות פסיכולוגיות כמו בעיות התנהגות, הפרעות נפשיות, דימוי עצמי נמוך ומשברים אישיים, ובנוסף לספק תמיכה, להעניק טיפול פסיכולוגי במידת הצורך או להפנות לאנשי המקצוע המתאימים ביותר לטיפול בסוגיה.

המדריך המלא >>
ייעוץ פסיכולוגי בטלפון
ייעוץ פסיכולוגי בטלפון – טיפול פסיכולוגי טלפוני – פסיכולוג טלפוני בעברית

כאשר נמצאים במצב של מצוקה, לעיתים אין זמן להמתין לפגישה בקליניקה. במצב שכזה, אופציה של ייעוץ טלפוני היא אופציה זמינה, נוחה ויעילה. במסגרת ייעוץ טלפוני ניתן לקבל ייעוץ, ליווי ותמיכה בכל הקשור למשברים, הפרעות נפשיות, מצבי לחץ – ועוד.

המדריך המלא >>
פסיכולוג אונליין
פסיכולוג אונליין – ייעוץ או טיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג באינטרנט או ברשת

פסיכולוג המעניק טיפול פסיכולוגי ממרחק, משמע דרך האינטרנט. אנשים רבים מחפשים כיום פסיכולוגים שעובדים באופן זה. יש לכך יתרונות וחסרונות, ובכל מקרה לעיתים ניתן לגוון בין מפגשים הנערכים בקליניקה לבין מפגשים דרך האינטרנט.

המדריך המלא >>

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: