ייעוץ פסיכולוגי בטלפון – טיפול פסיכולוגי בטלפון – ייעוץ פסיכולוגי חינם

מאת: רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה

תוכן עניינים

ייעוץ פסיכולוגי בטלפון

במיוחד בזמנים קשים ומאתגרים, חשוב כל כך לקבל עזרה מקצועית אם אתם מתמודדים עם מתח נפשי, הפרעות חרדה, מצב רוח ירוד או תחושה של בדידות חברתית, כאשר ייעוץ פסיכולוגי בטלפון יכול לספק לכם הבנה טוב יותר, תמיכה מקצועית הולמת ומרחב בטוח לשוחח בו על הרגשות והמחשבות שלכם.

ייעוץ פסיכולוגי טלפוני מאפשר לאנשים להתייעץ עם פסיכולוגים מוסמכים על בעיות בתחום בריאות הנפש, סוגיות פסיכולוגיות, מחשבות טורדניות, רגשות מעיקים ומצבי חיים מלחיצים באמצעות שיחת טלפון, סקייפ או זום.

מכיוון ששיטה זו הינה בעלת יתרונות וחסרונות שונים, בדיוק כמו כל ייעוץ פסיכולוגי אונליין, ייעוץ טלפוני בדרך כלל נלווה לייעוץ פנים אל פנים בקליניקה או לשיטת ייעוץ אונליין אחרת, כגון שיחות וידאו, הודעות טקסט ודואר אלקטרוני.

יש לציין, כי המחקרים הרבים שנערכו בנושא הראו כי יש לטיפול פסיכולוגי בטלפון ערך טיפולי לא פחות מאשר לטיפול פסיכולוגי בקליניקה ומדובר בדרך מעשית ביותר לקבל עזרה מקצועית חיונית במצבים שאין לאדם אמצעים או אפשרות להשתתף במפגשים טיפוליים קלאסיים.

יתרה מכך, לאחרונה התפרסם מחקר שגילה כי אנשים מסוימים יכולים להפיק תועלת רבה יותר מטיפול טלפוני מאשר טיפול פנים אל פנים עם איש המקצוע, בעיקר משום שניתן להתאים את מועד ומקום הייעוץ על פי העדפותיו האישיות של המטופל.

ייעוץ פסיכולוגי בטלפון

טיפול פסיכולוגי טלפוני

בדומה למפגשים פנים אל פנים מסורתיים, ייעוץ פסיכולוגי טלפוני מספק למטופלים מרחב בטוח בו הם יכולים לשוחח עם איש מקצוע על הנושאים המשפיעים על חייהם.

במרבית המקרים, פסיכולוגים מאפשרים שיחת ייעוץ טלפוני ראשונית חינם כדי להעריך את מצבכם והתאמתכם לשיטת הטיפול.

מאחר שייעוץ טלפוני מאפשר גמישות מרבית במועדי הפגישות, סביר להניח שיהיה לכם קל יותר למצוא זמן נוח למפגשים השבועיים שלכם ושתתקדמו מהר יותר בתוכנית הטיפול שתתואם אישית למצבכם הנוכחי.

פגישת ייעוץ פסיכולוגי מרחוק נמשכת בדרך כלל 30-60 דקות, בהתאם למה שנקבע מראש בין פסיכולוגים ומטופלים, אולם תמיד ישנה אפשרות לקיים פגישות טלפוניות קצרות יותר או ארוכות יותר על פי הצורך שלכם.

שיחת ייעוץ והכוונה

ללא עלות או התחייבות

מכון-דרור-לוגו

ייעוץ פסיכולוגי בטלפון לעומת בקליניקה

באופן כללי, ניתן לתאם שיחת ייעוץ בטלפון למועד שנוח לכם ולנהל אותה מהמקום המועדף עליכם, כך ששיטה זו מאפשרת גמישות מרבית ואינה מצריכה מכם לנסוע מרחקים ארוכים על מנת לשוחח עם פסיכולוגים מוסמכים.

לדוגמא, מטופלים רבים המתמודדים עם לוח זמנים צפוף מעדיפים לקיים פגישות טלפוניות, שכן בזכות הגמישות הרבה, הם יכולים לתאם פגישת ייעוץ להפסקת הצהריים שלהם בעבודה, לזמן בו ילדיהם ישנים ואף לסוף השבוע – מה שמשאיר להם זמן רב יותר להתמקד בשיפור איכות החיים.

ייעוץ פסיכולוגי בטלפון מהווה גם את הפתרון האידיאלי עבור ישראלים השוהים באופן זמני בחו"ל לצורך עבודה או לימודים ולדוברי עברית המתגוררים בחו"ל בקביעות המעוניינים לשפר את בריאותם הנפשית ורווחתם הכללית.

ייעוץ פסיכולוגי טלפוני

טיפול פסיכולוגי טלפוני - יתרונות

במידה והנכם סובלים מבעיות בניידות, ייעוץ פסיכולוגי טלפוני יכול להפוך את החיים שלכם להרבה יותר קלים משום שאין צורך להזמין הסעה מיוחדת, לבקש עזרה ממטפלת או להתמודד עם בעיות נגישות אפשריות.

בנוסף, אנשים המאובחנים עם אגורפוביה שמרגישים שלא בנוח לעזוב את ביתם לעתים קרובות מעדיפים להתחיל תהליך טיפולי באמצעות שיחות טלפון או וידאו עם פסיכולוגים המתמחים בטיפול באגורפוביה ויכולים לסייע להם לחיות חיים בריאים ושמחים יותר.

בזכות העובדה שייעוץ פסיכולוגי בטלפון אינו דורש מכם להגיע למכון לפסיכולוגיה, השיטה מספקת פרטיות נוספת למטופלים המעדיפים לשמור על אנונימיות מוחלטת או חוששים להיתקל בדרך באדם שהם מכירים.

אנשים מסוימים מדווחים כי טיפול פסיכולוגי אונליין גם מקל עליהם להיפתח ולשוחח בחופשיות עם פסיכולוגים, כך שהם מסוגלים לחלוק את הדאגות הפנימיות ביותר שלהם – מה שמאיץ באופן משמעותי את התהליך הטיפולי.

מעבר לכך, מכיוון שלא ניצבות בפניכם מגבלות של מרחק, תוכלו לבחור פסיכולוגים מוסמכים המנוסים במיוחד בטיפול במצב הספציפי שלכם, ללא תלות במקום מגוריכם או במקום הקליניקה של איש המקצוע, כך שתזכו למענה המקצועי והממוקד ביותר.

ייעוץ פסיכולוגי חינם

ייעוץ פסיכולוגי בטלפון - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, הייעוץ הפסיכולוגי בטלפון נערך על-ידי צוות בעל ניסיון רב שנים, אשר כולל פסיכולוגים המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים לו ליהנות מהחוויה הטיפולית.

למידע נוסף ולקביעת מועד לייעוץ פסיכולוגי בטלפון או בגבעתיים חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

רותי פרגר-מאור
רותי פרגר-מאור

פסיכולוגית חינוכית מומחית-בכירה, בעלת מעל 30 שנות ניסיון בעבודה עם ילדים, בני נוער ומבוגרים. הקימה את מכון דרור ומנהלת אותו משנת 2008, במקביל לעיסוקה כמדריכת פסיכולוגים צעירים במגזר הציבורי. בנוסף, רותי מתפקדת כמנהלת מקצועית בהתנדבות של קרן פילנתרופית הפועלת בתחומי החינוך והרווחה בישראל.

רוצה לקרוא עוד?

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ פסיכולוגי

ייעוץ פסיכולוגי און ליין
ייעוץ פסיכולוגי אונליין – טיפול פסיכולוגי באינטרנט – אבחון פסיכולוגי אונליין

בימינו הדיגיטליים ייעוץ פסיכולוגי וטיפול פסיכולוגי יכולים להינתן גם אונליין, משמע על גבי רשת האינטרנט. לשיטה זאת יש יתרונות שונים והיא מעניקה נוחות לאנשים הזקוקים לה, ומתאימה במיוחד כאשר ישנה מגבלה של תקציב, ניידות, מיקום או זמן.

המדריך המלא >>
ייעוץ פסיכולוגי
ייעוץ פסיכולוגי לילדים, בני נוער והורים – יעוץ פסיכולוגי למבוגרים בגבעתיים

ייעוץ הניתן בידי פסיכולוגים מומחים במטרה לאבחן סוגיות פסיכולוגיות כמו בעיות התנהגות, הפרעות נפשיות, דימוי עצמי נמוך ומשברים אישיים, ובנוסף לספק תמיכה, להעניק טיפול פסיכולוגי במידת הצורך או להפנות לאנשי המקצוע המתאימים ביותר לטיפול בסוגיה.

המדריך המלא >>

שיחת ייעוץ והכוונה

ללא עלות או התחייבות

מכון-דרור-לוגו