תוכן עניינים

 • איך לבחור פסיכולוג ילדים ?
 • מתי הזמן הנכון לפנות לפסיכולוג ילדים ?
 • איך בוחרים פסיכולוגים ילדים ?
 • פסיכולוג ילדים - סיכום

איך לבחור פסיכולוג ילדים ?

במידה והנכם מרגישים שילדכם חווה בעיה אשר טיפול פסיכולוגי עשוי להטיב עמה, הצעד הראשון שלכם יכול להיות שיחה על דאגותיכם עם רופא הילדים שלכם. הרופא עשוי להתחיל בכך שישלול תחילה בעיות גופניות אשר עשויות לתרום לתסמינים מהם סובל ילדכם ורק אם לא נמצאו סיבות אחרות, הוא יפנה אתכם לאיש מקצוע מומחה בבריאות הנפש, אשר מוסמך לאבחן ולטפל בתסמינים שחווה ילדכם.

הסימפטומים שילדכם מציג לעתים קרובות ממלאים תפקיד מכריע בסוג הטיפול שתבחרו עבורו. במידה ורופא הילדים שלכם חושד שמצבו של הילד עלול לדרוש שימוש בתרופות, הוא עשוי להפנות אתכם גם לפסיכיאטר ילדים מומחה, כאשר פסיכיאטר הינו רופא בעל הכשרה ספציפית לאבחון וטיפול במצבים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים, כמו גם בעל סמכות להמליץ על מתן תרופות במידת הצורך.

יחד עם זאת, מרבית הילדים מפיקים תועלת רבה מטיפול פסיכולוגי ואין להם צורך בטיפול תרופתי במקביל. בעת בחירת מטפל עבור ילדכם, המלצות מחברים ובני משפחה יכולות להיות הדרך הטובה ביותר למצוא פסיכולוג שיכול לעזור לכם להתמודד עם חששותיכם.

חשוב לזכור, כי לעתים הדברים לא עובדים או שפשוט לא נראה שילדכם נקשר למטפל הנוכחי שלו, במצבים אלו, אל תהססו לחפש פסיכולוג ילדים אחר עד שתמצאו מטפל שילדכם יכול להתחבר אליו.

ילדה ופסיכולוגית

מתי הזמן הנכון לפנות לפסיכולוג ילדים ?

הורים רבים כיום מבינים שייעוץ פסיכולוגי יכול לעזור בבעיות שונות בחיי ילדיהם, אולם לעתים עשוי להיות קשה לפנות לקבלת עזרה מקצועית או אפילו להכיר בעובדה שהגיעה העת לשוחח עם איש מקצוע.

יחד עם זאת, חשוב שתזכרו כי ככל שתקדימו לפנות לקבלת סיוע, כך ילדכם יתחיל לחוות הקלה במצבו בשלב מוקדם יותר. בשל כך, במקום לחכות עד שהסימפטומים של ילדכם ייצאו מכלל שליטה, עליכם לשקול פנייה לקבלת עזרה ברגע שתתחילו להכיר בכך שקיימת בעיה. להלן מספר סימנים שכיחים המעידים על כך שהגיע הזמן להיפגש עם פסיכולוג ילדים:

 • הבעיה גורמת למצוקה או הפרעה משמעותית בחייו של הילד : במידה והנכם מרגישים כי הבעיה שילדכם מתמודד עמה קוטעת מספר תחומים חשובים בחייו, כולל בית ספר, תחביבים ומערכות יחסים, ייתכן והגיע הזמן לבדוק האם פסיכולוג ילדים יכול לעזור לכם להתמודד עמה.
 • חברים ובני משפחה דואגים לשלום ילדכם : במידה והגיעה הנקודה בה אנשים אחרים מתחילים לדאוג לבריאותו הנפשית של ילדכם, ייתכן והגיע הזמן לבדוק האם פסיכולוג ילדים יכול לעזור לשפר את מצבו הרגשי של הילד.
 • אתם מסתמכים על מנגנוני התמודדות לא בריאים ומסוכנים : במידה והנכם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם הבעיה של ילדכם באמצעות עישון, שתייה, אכילת יתר או הוצאת התסכול שלכם על אנשים אחרים, פנייה לפסיכולוג ילדים יכולה לעזור לכם למצוא אסטרטגיות התמודדות בריאות יותר ומועילות יותר, הן עבורכם והן עבור ילדכם.
 • שום דבר ממה שניסית עד כה לא עזר לילדכם : קראתם ספרי עזרה עצמית, בחנתם מספר טכניקות שקראתן עליהן באינטרנט ואפילו ניסיתם רק להתעלם ממה שקורה הבית ובכל זאת, נראה כי הדברים נשארים זהים ואף מחמירים. זכרו כי אתם לא צריכים לחכות עד שהבעיות של ילדכם יהפכו כה מכריעות עד שההתמודדות עמן תראה להם ולכם בלתי אפשרית. העזרה זמינה עבורכם וככל שתקדימו לפנות לקבלתה, כך ילדכם יוכל לחזור למסלול חיים בריא ומאושר יותר.

פסיכולוגית וילדה

איך בוחרים פסיכולוגים ילדים ?

טיפול פסיכולוגי יכול להתבצע בגישות רבות, אולם כולן נועדו בכדי לעזור לאנשים להתגבר על בעיות פסיכולוגיות שונות ולחיות חיים בריאים וטובים יותר. במידה והנכם חושדים כי ילדכם מגלה סימפטומים של הפרעה פסיכולוגית או פסיכיאטרית, שקלו לפנות בהקדם להערכה של פסיכולוג ילדים מומחה ומנוסה אשר מוסמך להעריך, לאבחן ולטפל במצבים אלו. זכרו כי ילדכם יכול ליהנות מהיתרונות של טיפול פסיכולוגי אם הם אתם פשוט מרגישים שיש דברים בחייהם שעשויים להשתפר על ידי סיוע של איש מקצוע.

פסיכולוגים ילדים צריך להיות מוכן לענות על כל השאלות שייתכן ויש לכם על גישתו הטיפולית, הכשרתו המקצועית ועלויות הטיפול, כבר במהלך שיחת הטלפון הראשונה. להלן מספר שאלות נוספות שכדאי להורים לשאול בעת בחירת מטפל עבורם ילדיהם:

 • מהי הכשרתו, מהו ניסיונו המקצועי והאם הוא מתמחה בעבודה טיפולית עם ילדים ? בנוסף, כאשר מדובר בני נוער, ייתכן ותרצו לשאול את הפסיכולוג גם לגבי גבולות הגיל שילדכם יוכל להיות תחת טיפולו
 • מהי גישת הטיפול הבסיסית שלו, מהי תדירות הטיפולים וכמה זמן הם נמשכים והאם הפסיכולוג מערב את בני המשפחה במהלך הטיפול ?
 • כיצד תדעו האם ילדכם מגיב לטיפול ומשתפר ? בנוסף, במידה וילדכם אינו מגיב באופן חיובי לטיפול, כיצד הפסיכולוג יוכל להחליט מתי לשנות או להתאים את הטיפול ?
 • האם הפסיכולוג בעל הכשרה בגישות טיפוליות נוספות, כגון טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) ?
 • האם בגילו של ילדכם יהיו אי אלו תסמינים שצפויים להשתנות והאם בעקבות זאת, התגובה לטיפול תשתנה ? כמו כן, האם הפסיכולוג יכול להפנות אתכם לאנשי מקצוע אחרים באם יעלה בכך צורך ?
 • מה עליכם להסביר לבית הספר לגבי הקשיים מהם סובל ילדכם ?
 • מהן עלויות הטיפול, מהם אמצעי התשלום והאם הפסיכולוג עובד עם חברות הביטוח הפרטיות ?

במידה ופסיכולוג הילדים שפניתם אליו מסרב לענות בשיחת הטלפון הראשונה על שאלות אלו ואחרות או באם אתם או ילדכם לא מרגישים בנוח עם איש המקצוע שבחרתם לאחר פגישתכם הראשונה עמו, אל תהססו להיפגש עם פסיכולוג אחר.

פסיכולוג ילדים - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, הייעוץ והטיפול הפסיכולוגים נערכים על-ידי צוות מקצועי, בעל ניסיון רב שנים אשר כולל פסיכולוגים ופסיכולוגיות המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים ליהנות מחוויית הטיפול.

למידע נוסף ולקביעת מועד לפסיכולוג ילדים בגבעתיים - חייגו 03-572-0282 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.ללמוד איך ללמוד למבחן בבית ספר

תוכן עניינים • איך ללמוד למבחן בבית הספר? • טיפים להורים – איך לומדים למבחן או בחינה? • תמיכה מקצועית בנושא למידה למבחנים איך ללמוד למבחן בבית הספר? בתחילתו ועד אמצע בית הספר היסודי ילדים צריכים להתמודד כיום עם בחינות ומבחנים גדולים למדי, לכן הורים נדרשים יותר מתמיד לעזור לילדיהם…

10 טיפים להכנת תשובות לשיעורי בית

ילדים מצליחים טוב יותר בבית הספר כאשר הורים לוקחים עניין פעיל בשעורי הבית שלהם – זה מראה לילדים שמה שהם עושים הוא חשוב. כמובן, לעזור בלימודים אין פירושו לבלות שעות רכונים מעל שולחן. הורים יכולים להיות תומכים על ידי הדגמת מיומנויות למידה וארגון

טיפים בנושא חזרה לבית הספר

תוכן עניינים טיפים לחזרה לבית הספר כיצד הורים יכולים לעזור בחזרה לבית הספר של ילדיהם ? טיפים להורים בנושא חזרה לבית הספר טיפים לחזרה לבית הספר החופש הגדול תכף נגמר ושנת הלימודים החדשה בפתח. חזרה לשגרה אינה עניין פשוט ועבור חלק מהילדים מדובר בהתחלה חדשה של גן, בית ספר, חטיבת…