תוכן עניינים

  • ייעוץ פסיכולוגי
  • ייעוץ פסיכולוגי לילדים
  • מתי לפנות לייעוץ פסיכולוגי עם ילדים ?
  • מצבים המצריכים התייעצות עם פסיכולוגית
  • ייעוץ פסיכולוגי חינם
  • ייעוץ פסיכולוגי - סיכום

ייעוץ פסיכולוגי

במקרים רבים, אנו מתקשים לדעת מתי הזמן הנכון לפנות לקבלת ייעוץ פסיכולוגי. אנשים מסוימים עשויים להתנגד לרעיון מכיוון שהם חושבים שהפסיכולוגית לא תחדש להם דבר או במקרה שכן תעשה זאת, הדבר יהיה כמו להעמיד למבחן את היכולת שלהם כמבוגרים או כהורים לילדים אשר אינם מסוגלים לפתור באופן עצמאי בעיה מסוימת.

במהלך החיים, אנו נתקלים לעתים במצבים בהם אנו לא יודעים האם מה שקורה לנו או לילדים שלנו מצריך ייעוץ פסיכולוגי. במקרים אלה, זכרו כי בקשת עזרה, לא רק בתור הורה, אלא בכל מצב אשר החיים מתכננים לנו, הינה אחת מהגישות הבוגרות והמודעות ביותר בהן תוכלו לנקוט.

הרגע בו קיים צורך לפנות לאיש מקצוע הינו אינדיבידואלי וסובייקטיבי לחלוטין המצוין אצל כל אחד מאתנו באופן שונה. יחד עם זאת, ישנם מצבים אובייקטיביים המצביעים באופן ברור על כך שעליכם לפנות להתייעצות עם פסיכולוגית.

ייעוץ פסיכולוגי לילדים

במידה והנכם מרגישים שדברים מסוימים "גדולים" עליכם כהורים, שאינכם מסוגלים להתעמת פנים מול פנים עם בעיה מסוימת או שילדכם נהפך לגחמני ואינו מקבל את הכללים שאתם קובעים בבית, ייעוץ עם פסיכולוגית מומחית בעבודה עם ילדים ומתבגרים עשוי להיות התחלת הפתרון עבורכם.

הורים רבים פונים לייעוץ, טיפול או אבחון פסיכולוגי מכיוון שילדיהם חווים בעיות בבית הספר, חוסר שקט מילולי או גופני, יחסים לא טובים עם חבריהם לספסל הלימודים או לקויות למידה. במקרים אחרים הורים פונים אלינו למומחה משום שילדיהם נוהג כלפיהם או כלפי אחיו באלימות מילולית, פיזית או רגשית, כמו גם במצבים בהם הורים מענישים את ילדיהם באופן פיזית או רגשית.

בנוסף, מערכת יחסים דלה בין ההורים וכן אווירה שלילית וקרה בבית עשויה גם כן להוביל לצורך בפנייה לייעוץ פסיכולוגי עם ילדים. כמו כן, הורים אשר חווים משבר חמור בחיי המשפחה, כגון חוסר עבודה, דיור לא קבוע, החלפה תכופה של מוסדות חינוך, מוות של בן משפחה או אדם קרוב, מחלה קשה או פרידה מבן זוג, עשויים להזדקק לייעוץ מאיש מקצוע.

חשוב לציין, כי במידה וההתנהגות, האישיות והחברויות של ילדכם השתנו לאחרונה באופן משמעותי, או אם ילדכם חש מדוכא, איבד את החשק לחיות או מדבר על התאבדות, עליכם לפנות להתייעצות דחופה עם פסיכולוגית ילדים ולעתים אף עם פסיכיאטר ילדים.

זכרו תמיד כי איש המקצוע נמצא כאן כדי לעזור לכם, לילדכם ולמשפחתם, לא בכדי לדון בגישות או בהתנהגויות שלכם. תפקידה של פסיכולוגית המומחית בעבודה עם ילדים אינו לנזוף בכם מכיוון שלא מדובר בשופט מוסרי, אלא להעריך מבחוץ את מה שאתם או משפחתכם חווים ולהציע לכם אמצעים וכלים חדשים על מנת להתמודד עם המצב המדאיג בגינו פניתם לייעוץ פסיכולוגי.

מומחה בעבודה עם ילדים

מתי לפנות לייעוץ פסיכולוגי עם ילדים ?

כהורים, לעתים קרובות קשה לדעת האם ההתנהגות של ילדכם מהווה חלק מתהליך ההתבגרות שלהם או שמא מדובר בסימן לקשיים משמעותיים יותר המצריכים פנייה לייעוץ פסיכולוגי. לעומת זאת , פסיכולוגים מומחים בעבודה עם ילדים ובני נוער יבחנו מספר דברים כדי לקבוע האם ההתנהגות של הילד או המתבגר הינה בעייתית ומצריכה התערבות מקצועית.

ראשית, חשוב לבחון את רמת האינטנסיביות של ההתנהגות הבעייתית ביחס לכפי שהייתה בעבר והאם היא נמשכת גם לאחר שהמצב שעורר אותה חלף. שנית, בדקו האם ההתנהגות של ילדכם אופיינית לילדים בני גילו, האם היא מתרחשת עם או בלי סיבה ברורה והאם קיימת התאמה למצב בו קרתה ?

ההחלטה האם לפנות לייעוץ פסיכולוגי עם ילדים תלויה גם בשאלה האם ההתנהגות שלהם פוגעת בהם או בבני משפחה אחרים והאם היא מונעת מילדכם לקיים אינטראקציות עם חבריהם לספסל הלימודים. כמו כן, שאלו את עצמכם האם ההתנהגות של ילדכם מונעת מהם להגיע להישגים טובים התואמים את יכולותיהם בבית הספר והאם הם נמנעים מפעילויות חברתיות, בית ספריות ומשפחתיות חשובות באופן קבוע.

חשוב לזכור כי כל הילדים שונים זה מזה, כך שאפילו הילד או הנער הטיפוסי ביותר עשוי להתנהג באופן בעייתי מעת לעת, במיוחד כאשר הם עייפים, לחוצים או חולים. יחד עם זאת, במידה וילדכם מתנהג שוב ושוב באופן בלתי הולם או בלתי רצוי, כדאי לכם לשקול לפנות להתייעצות עם פסיכולוגית מומחית בעבודה עם ילדים ובני נוער.

מצבים המצריכים התייעצות עם פסיכולוגית

כאמור, ישנם מצבים רבים אשר עשויים להופיע ולהשפיע על איכות החיים שלכם, של ילדכם ושל משפחתכם, החל מדאגות יום יומיות שכולנו חווים מעת לעת ועד מצבים רציניים וארוכי טווח. מרבית האנשים יכולים להתגבר על בעיות אלה, במיוחד אם הם מקבלים עזרה מקצועית בשלב מוקדם ככל הניתן.

ייעוץ פסיכולוגי לילדים

ייעוץ פסיכולוגי חינם

בשיחת הטלפון הראשונה שלכם עם מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך, הנכם זכאים לייעוץ פסיכולוגי ראשוני חינם הכולל הערכה של הקשיים שלכם או של ילדכם וכן הסבר על תהליך האבחון או הטיפול הנדרש בהתאם לצרכים הנוכחיים שלכם.

בנוסף, תקבלו מידע אודות עלות הייעוץ הפסיכולוגי במכון, אפשרויות התשלום השונות, הסדרים עם חברות ביטוח פרטיות וכתובתנו. כמו כן, תוכלו לשאול על הכשרתו וניסיונו של איש המקצוע אליו הנכם מוזמנים.

במהלך המפגש הראשון שלכם עם הפסיכולוגית, סביר שהיא תשאל אתכם שאלות הקשורות לקשיים שאתם או ילדכם חווים, לסגנון ואורח החיים שלכם, לבריאות הנפשית והגופנית שלכם ולחוויות שחוויתם בעבר, כמו גם באופן כללי על חייכם.

תהליך של ייעוץ פסיכולוגי עשוי להימשך מפגש אחד עד שלושה מפגשים, בהתאם לצורך ולסיבת הפנייה, כאשר לאחר מכן איש המקצוע יוכל להמליץ לכם על דרכי הטיפול המתאימות לקשיים המתוארים, להגיד לכם האם הוא מומחה בתחום ויכול לסייע לכם וכן מהו משך הזמן המשוער שאתם או ילדכם תזדקקו לטיפול מקצועי.

במהלך מפגשים אלה, תוכלו להעריך את רמת מקצועיותו של איש המקצוע, לשאול את כל השאלות שעולות בדעתכם ולבחון את מידת ההתאמה ביניכם - דבר חשוב מאוד להמשך התהליך, על אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים ומתבגרים.

ייעוץ פסיכולוגי - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, הייעוץ הפסיכולוגי נערך על-ידי צוות בעל ניסיון רב שנים, אשר כולל פסיכולוגים המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים לו ליהנות מהחוויה הטיפולית.

למידע נוסף ולקביעת מועד לייעוץ פסיכולוגי בגבעתיים - חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.