מכון-דרור-לוגו

תפריט

פסיכולוג אונליין – ייעוץ או טיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג באינטרנט או ברשת

מאת: רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה

תוכן עניינים

מי הוא פסיכולוג אונליין?

פסיכולוג אונליין הוא פסיכולוג לכל דבר ועניין. אין הבדל מהותי בין פסיכולוג אונליין ופסיכולוג אופליין. מבחינה טכנית גרידא, ההבדל היחיד הוא למעשה שיטת הטיפול – פסיכולוג אונליין מטפל דרך האינטרנט, ופסיכולוג שאינו מטפל בשיטה זאת – מטפל רק במסגרת מפגשים פיזיים בקליניקה שלו או בבית המטופל.

חשוב לדעת שפסיכולוג און ליין יכול להעניק טיפולים בכמה שיטות שונות – טיפול פרטני בקליניקה וגם טיפול אונליין. אין זה אומר שהוא מטפל רק באופן אחד. בנוסף, קיימים מקרים בהם חלק ממפגשי הטיפול יערכו מסיבה מסוימת מרחוק, או שכל התהליך יתבצע באופן הזה, וכל מקרה לגופו, כך שפסיכולוג אונליין יכול לשלב בין טיפול מרחוק וטיפול מקרוב.

פסיכולוג אונליין

איך מוצאים פסיכולוג און ליין?

הדרך למצוא פסיכולוג און ליין זהה לדרך למצוא פסיכולוג קליני מכל סוג. מה שחשוב הוא לוודא שהוא אכן מטפל באופן הזה – כל עוד זוהי שיטת הטיפול בה אתם מעוניינים, כך שלא יווצרו אי-הבנות מיותרות. להלן מספר דרכים טובות למצוא פסיכולוג און ליין:

• ניתן לחפש פסיכולוג אונליין באמצעות חיפוש בגוגל
• ניתן לחפש פסיכולוג אונליין ברשתות החברתיות
• ניתן לחפש פסיכולוג אונליין בקרב חברים, בני משפחה ומכרים
• ניתן לחפש פסיכולוג אונליין דרכנו, מכון דרור, ולקבל הכוונה והמלצות ללא עלות

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים:

מתי רלוונטי לחפש פסיכולוג אונליין?

ישנם מספר מצבים נפוצים שמובילים אנשים לחפש פסיכולוג אונליין. אלו הם מרבית המצבים:

• במידה ואתם מעוניינים לעבוד באופן ספציפי עם פסיכולוג מסוים – אך הוא מקבל מטופלים בעיר הרחוקה משלכם
• במידה ואתם מתמודדים עם בעיה פיזית או עם נכות פיזית
• במידה ואתם מתמודדים עם מחלה
• במידה ואתם או הוא נמצאים באותה התקופה בבידוד
• במידה ואתם בדרך כלל נמצאים בסמיכות גיאוגרפית, אבל נמצאים זמנית במיקום אחר בישראל או שוהים למשך תקופה בחו"ל
• כל עוד אתם מעוניינים לחסוך זמן הגעה ומאמצי התארגנות ולהיפגש באופן הזה – זוהי בחירה וזכות בלעדית שלכם

פסיכולוג ברשת

מהם היתרונות והחסרונות של בחירה בפסיכולוג באינטרנט?

לעבודה עם פסיכולוג באינטרנט יש מספר יתרונות וחסרונות מובנים. לעיתים הם יהיו יותר קריטיים ולפעמים פחות. נתחיל עם רשימת היתרונות:

• כשמבצעים פעולות ממרחק – אפשר לחסוך זמן ומאמץ ואפשר לחסוך פקקי תנועה. אפשר גם להתלבש פחות יפה ולהוציא פחות זמן על להסתדר, להתארגן ולהתגנדר. זהו היתרון המרכזי של בחירה בפסיכולוג באינטרנט.

• ניתן לערוך טיפול גם במידה והפסיכולוג או המטופל נמצאים הרחק האחד מהשני – ואפילו כשאחד מהצדדים נמצא בחוץ לארץ.

• עבודה עם פסיכולוג אונליין עשויה לעלות פחות מבחינה כספית נטו מאשר עבודה עם פסיכולוג פרטי בקליניקה שלו או בבית שלכם, אך זהו איננו כלל ברזל.

ומה בנוגע לרשימת החסרונות?

• אין אפשרות ליצור את אותה רמה של אינטימיות וקרבה כמו שניתן ליצור במפגשים פיזיים.

• הטיפולים עשויים להיות מעט פחות אפקטיביים ובעלי סיכויי הצלחה נמוכים יותר מאשר אלו הנערכים בקליניקה של הפסיכולוג.

• ישנם סוגי טיפולים פסיכולוגיים שמורכב מאוד או בלתי-אפשרי להעניק אונליין.

• העולם הדיגיטלי מעניק לנו יתרונות רבים – אך גם חסרונות, ולא תמיד ניתן או כדאי להתבסס על הטכנולוגיה, שעשויה לאכזב, להתנתק וליפול בדיוק ברגע האמת.

פסיכולוג אונליין או פסיכולוג שמטפל בקליניקה – מה עדיף?

לכל שיטת טיפול יכולות להיות יתרונות וחסרונות. אנחנו במכון דרור ממליצים לרוב לערוך טיפול פרטני בקליניקה או טיפול בבית, אך זה לחלוטין לגיטימי לבחור גם בשיטת טיפול שמתבצעת ממרחק.

אין ספק שלעבודה עם פסיכולוג אונליין יש יתרונות – אפשר לחסוך זמן ומאמצים, ולהתגבר על מגבלות של מרחק, ובשנת 2022 זה לגיטימי ומקובל לחלוטין לקבל אפילו טיפול פסיכולוגי באינטרנט.

מאידך, עבודה עם פסיכולוג פרטי מצריכה רמה מסוימת של קרבה ואינטימיות, ואת אלו קשה יותר לייצר ממרחק. לא בלתי-אפשרי – אך כן קשה יותר, וגם אם מצליחים, לרוב זו לא תהיה אותה רמה של אינטימיות כמו במסגרת הקליניקה או במסגרת הביתית.

טיפול מקרוב הוא טיפול שיש לו סיכויי הצלחה גבוהים יותר וכזה שיכול להיות יותר אפקטיבי, ובינינו – אלו הנקודות החשובות ביותר.

פסיכולוג באינטרנט

פסיכולוג ברשת לעומת פסיכולוג בקליניקה

בעידן הקורונה, בשנת 2022, בשיא ההתפתחות והקדמה הטכנולוגית, ובעולם כה דיגיטלי – לגיטימי מאוד לבחור בפסיכולוג אונליין. אנחנו במכון דרור מאמינים בכך ובהחלט נותנים במה גם לפסיכולוגים שעובדים באופן זה – או גם באופן זה, הרי אפשר לשלב מפגשים בקליניקה או בבית עם מפגשים של ייעוץ פסיכולוגי אונליין.

בגלל שאנחנו מאמינים שטיפול פסיכולוגי מוצלח מתבסס בראש ובראשונה על התקשורת האישית, על מידת הקרבה ועל רמת האינטימיות בין שני הצדדים, אנחנו ממליצים בדרך כלל על מפגשים פיזיים בקליניקה, אלא אם אין אפשרות טכנית או פיזית לעשות זאת באותה התקופה. בכל מקרה, מדובר בבחירה שלכם, וישנם פסיכולוגים מעולים שעובדים אונליין, שלא עובדים אונליין או שעובדים גם וגם.

פסיכולוג אונליין - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, שירותים פסיכולוגיים אונליין ניתנים על-ידי צוות מקצועי, בעל ניסיון רב שנים, אשר כולל אנשי מקצוע המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המאובחן או המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים ליהנות מחוויית האבחון או הטיפול.

למידע נוסף ולקביעת מועד לפסיכולוג אונליין בגבעתיים – חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

רותי פרגר-מאור
רותי פרגר-מאור

פסיכולוגית חינוכית מומחית-בכירה עם ניסיון של 35 שנה באבחון, ייעוץ וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים. מתוך שליחות אמיתית לעתיד טוב יותר של החברה הישראלית, רותי הקימה ב-2008 את מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך. בנוסף, רותי מעבירה סדנאות, הדרכות להורים ומורים ואף מנהלת בהתנדבות קרן תרומות בתחומי החינוך והרווחה.

רוצה לקרוא עוד?

מאמרים מותאמים אישית במיוחד בשבילך

פסיכולוג ילדים
פסיכולוג ילדים מומלץ – פסיכולוגית ילדים מומלצת – המלצות מאומתות

פסיכולוג ילדים מסייע להורים להבין ולפתור באופן יעיל קשיים רגשיים ו/או התנהגותיים של ילדיהם, כגון תת-הישגיות, סיוטים, תוקפנות, הרטבה, פחדים, דימוי וביטחון עצמי נמוכים, קשיי קשב, התבודדות או בעיות אכילה.

המדריך המלא >>
פסיכולוג נוער
פסיכולוג נוער מומלץ – פסיכולוגית נוער מומלצת לגיל ההתבגרות (מתבגרים)

פסיכולוג מומחה למתבגרים מסייע להם ולהוריהם בהתמודדות עם לקויות למידה, הפרעת קשב, חרדות, הערכה עצמית נמוכה, פחד מכישלון, אכילה רגשית, חוסר אמון, התנהגות עבריינית או מסוכנת, ביישנות, בעיות משמעת או משברים.

המדריך המלא >>
פסיכולוג מבוגרים
פסיכולוג מבוגרים – טיפול פסיכולוגי למבוגרים – המדריך המלא (2022)

פסיכולוג מבוגרים מסייע בהבנה ובפיתרון יעיל של בעיות רגשיות ו/או התנהגותיות של הפרט, כגון בדידות, חרדה, דיכאון, התמכרויות, סטרס, הפרעות אכילה, גמגום, קנאה, קשיי שינה, אובדן, פרידה, גירושין או פוסט טראומה.

המדריך המלא >>

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: