מכון-דרור-לוגו

תפריט

פסיכולוג אונליין בזום: ייעוץ או טיפול פסיכולוגי רגשי באינטרנט

מאת: רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה

תוכן עניינים

מיהו פסיכולוג אונליין?

פסיכולוג אונליין הוא פסיכולוג לכל דבר ועניין. אין הבדל מהותי בין פסיכולוג אונליין ופסיכולוג אופליין. מבחינה טכנית גרידא, ההבדל היחיד הוא למעשה שיטת הטיפול – פסיכולוג אונליין מטפל דרך האינטרנט, ופסיכולוג שאינו מטפל בשיטה זאת – מטפל רק במסגרת מפגשים פיזיים בקליניקה שלו או בבית המטופל.

חשוב לדעת שפסיכולוגים יכולים להעניק טיפולים בכמה שיטות שונות – טיפול פרטני בקליניקה וגם טיפול פסיכולוגי אונליין. אין זה אומר שהם מטפלים רק באופן אחד. בנוסף, קיימים מקרים בהם חלק ממפגשי הטיפול יערכו מסיבה מסוימת מרחוק, או שכל התהליך יתבצע באופן הזה, וכל מקרה לגופו, כך שפסיכולוגים יכולים לשלב בין טיפול פסיכולוגי מרחוק וטיפול מקרוב.

פסיכולוג אונליין

איך מוצאים פסיכולוג באינטרנט?

הדרך למצוא פסיכולוג אונליין זהה לדרך למצוא פסיכולוג קליני מכל סוג. מה שחשוב הוא לוודא שהוא אכן מטפל באופן הזה – כל עוד זוהי שיטת הטיפול בה אתם מעוניינים, כך שלא יווצרו אי-הבנות מיותרות. להלן מספר דרכים טובות למצוא פסיכולוג באינטרנט:

• ניתן לחפש פסיכולוג אונליין באמצעות חיפוש בגוגל
• ניתן לחפש פסיכולוג אונליין ברשתות החברתיות
• ניתן לחפש פסיכולוג אונליין בקרב חברים, בני משפחה ומכרים
• ניתן לחפש פסיכולוג אונליין דרכנו, מכון דרור, ולקבל המלצות והכוונה ראשונית

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים:

מתי רלוונטי לחפש פסיכולוג אונליין?

ישנם מספר מצבים נפוצים שמובילים אנשים לחפש פסיכולוג אונליין. אלו הם מרבית המצבים:

• במידה ואתם מעוניינים לעבוד באופן ספציפי עם פסיכולוג מסוים – אך הוא מקבל מטופלים בעיר הרחוקה משלכם
• במידה ואתם מתמודדים עם בעיה פיזית או עם נכות פיזית
• במידה ואתם מתמודדים עם מחלה
• במידה ואתם או הפסיכולוג נמצאים באותה התקופה בבידוד
• במידה ואתם בדרך כלל נמצאים בסמיכות גיאוגרפית, אבל נמצאים זמנית במיקום אחר בישראל או שוהים למשך תקופה בחו"ל
• כל עוד אתם מעוניינים לחסוך זמן הגעה ומאמצי התארגנות ולהיפגש באופן הזה – זוהי בחירה וזכות בלעדית שלכם

פסיכולוג ברשת

היתרונות והחסרונות של בחירה בפסיכולוג באינטרנט

לעבודה עם פסיכולוג באינטרנט יש מספר יתרונות וחסרונות מובנים. לעיתים הם יהיו יותר קריטיים ולפעמים פחות. נתחיל עם רשימת היתרונות:

• כשמבצעים פעולות ממרחק – אפשר לחסוך זמן ומאמץ ואפשר לחסוך פקקי תנועה. אפשר גם להתלבש פחות יפה ולהוציא פחות זמן על להסתדר, להתארגן ולהתגנדר. זהו היתרון המרכזי של בחירה בטיפול פסיכולוגי באינטרנט.

• ניתן לערוך טיפול אונליין גם במידה והפסיכולוג או המטופל נמצאים הרחק האחד מהשני – ואפילו כשאחד מהצדדים נמצא בחוץ לארץ.

• עבודה עם פסיכולוג אונליין עשויה לעלות פחות מבחינה כספית נטו מאשר עבודה עם פסיכולוג פרטי בקליניקה שלו או בבית שלכם, אך זהו איננו כלל ברזל.

ומה בנוגע לרשימת החסרונות?

• אין אפשרות ליצור את אותה רמה של אינטימיות וקרבה כמו שניתן ליצור במפגשים פיזיים.

• הטיפולים עשויים להיות מעט פחות אפקטיביים ובעלי סיכויי הצלחה נמוכים יותר מאשר אלו הנערכים בקליניקה של הפסיכולוג.

• ישנם סוגי טיפולים פסיכולוגיים שמורכב מאוד או בלתי-אפשרי להעניק אונליין.

• העולם הדיגיטלי מעניק לנו יתרונות רבים – אך גם חסרונות, ולא תמיד ניתן או כדאי להתבסס על הטכנולוגיה, שעשויה לאכזב, להתנתק וליפול בדיוק ברגע האמת.

פסיכולוג אונליין או מטפל בקליניקה: מה עדיף?

לכל שיטת טיפול יכולות להיות יתרונות וחסרונות. אנחנו במכון דרור ממליצים לרוב לערוך טיפול פרטני בקליניקה או טיפול בבית, אך זה לחלוטין לגיטימי לבחור גם בשיטת טיפול שמתבצעת ממרחק.

אין ספק שלעבודה עם פסיכולוג אונליין יש יתרונות – אפשר לחסוך זמן ומאמצים, ולהתגבר על מגבלות של מרחק, וכיום זה לגיטימי ומקובל לחלוטין לקבל אפילו טיפול פסיכולוגי באינטרנט.

מאידך, עבודה עם פסיכולוג פרטי מצריכה רמה מסוימת של קרבה ואינטימיות, ואת אלו קשה יותר לייצר ממרחק. לא בלתי-אפשרי – אך כן קשה יותר, וגם אם מצליחים, לרוב זו לא תהיה אותה רמה של אינטימיות כמו במסגרת הקליניקה או במסגרת הביתית.

טיפול מקרוב הוא טיפול פסיכולוגי שיש לו סיכויי הצלחה גבוהים יותר וכזה שיכול להיות יותר אפקטיבי, ובינינו – אלו הנקודות החשובות ביותר.

פסיכולוג באינטרנט

טיפול פסיכולוגי אונליין לעומת טיפול בקליניקה

בעידן הקורונה, בשיא ההתפתחות והקדמה הטכנולוגית, ובעולם כה דיגיטלי – לגיטימי מאוד לבחור בפסיכולוג אונליין. אנחנו במכון דרור מאמינים בכך ובהחלט נותנים במה גם לפסיכולוגים שעובדים באופן זה – או גם באופן זה, הרי אפשר לשלב מפגשים בקליניקה או בבית עם מפגשים של ייעוץ פסיכולוגי אונליין.

בגלל שאנחנו מאמינים שטיפול פסיכולוגי מוצלח מתבסס בראש ובראשונה על התקשורת האישית, על מידת הקרבה ועל רמת האינטימיות בין שני הצדדים, אנחנו ממליצים בדרך כלל על מפגשים פיזיים בקליניקה, אלא אם אין אפשרות טכנית או פיזית לעשות זאת באותה התקופה. בכל מקרה, מדובר בבחירה שלכם, וישנם פסיכולוגים מומלצים שעובדים אונליין, שלא עובדים אונליין או שעובדים גם וגם.

פסיכולוגיה - המדריך המלא בנושא פסיכולוגים
נגן וידאו אודות פסיכולוגיה - המדריך המלא בנושא פסיכולוגים

פסיכולוג אונליין - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, הטיפול אצל פסיכולוג אונליין ניתן על-ידי צוות מקצועי, בעל ניסיון רב שנים, אשר כולל אנשי מקצוע המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים ליהנות מחוויית הטיפול.

למידע נוסף ולקביעת מועד לטיפול אצל פסיכולוג אונליין בגבעתיים – חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

Picture of רותי פרגר-מאור
רותי פרגר-מאור

פסיכולוגית חינוכית מומחית-בכירה עם ניסיון של 35 שנה באבחון, ייעוץ וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים. מתוך שליחות אמיתית לעתיד טוב יותר של החברה הישראלית, רותי הקימה ב-2008 את מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך. בנוסף, רותי מעבירה סדנאות, הדרכות להורים ומורים ואף מנהלת בהתנדבות קרן תרומות בתחומי החינוך והרווחה.

רוצה לקרוא עוד?

מאמרים מותאמים אישית במיוחד בשבילך

פסיכולוג ילדים
פסיכולוג ילדים פרטי או פסיכולוגית ילדים מומלצת: כל האפשרויות

פסיכולוג ילדים מסייע להורים להבין ולפתור באופן יעיל קשיים רגשיים ו/או התנהגותיים של ילדיהם, כגון תת-הישגיות, סיוטים, תוקפנות, הרטבה, פחדים, דימוי וביטחון עצמי נמוכים, קשיי קשב, התבודדות או בעיות אכילה.

המדריך המלא >>
פסיכולוג נוער
טיפול פסיכולוגי במתבגרים על ידי פסיכולוגית או פסיכולוג נוער

פסיכולוג מומחה למתבגרים מסייע להם ולהוריהם בהתמודדות עם לקויות למידה, הפרעת קשב, חרדות, הערכה עצמית נמוכה, פחד מכישלון, אכילה רגשית, חוסר אמון, התנהגות עבריינית או מסוכנת, ביישנות, בעיות משמעת או משברים.

המדריך המלא >>
פסיכולוג מבוגרים
טיפול פסיכולוגי למבוגרים על ידי פסיכולוג או פסיכולוגית מומלצת

פסיכולוג מבוגרים מסייע בהבנה ובפיתרון יעיל של בעיות רגשיות ו/או התנהגותיות של הפרט, כגון בדידות, חרדה, דיכאון, התמכרויות, סטרס, הפרעות אכילה, גמגום, קנאה, קשיי שינה, אובדן, פרידה, גירושין או פוסט טראומה.

המדריך המלא >>

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: