פסיכולוג ילדים מומלץ – פסיכולוגית ילדים מומלצת – המלצות מאומתות

מאת: רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה

תוכן עניינים

פסיכולוג ילדים

הורים רבים מבינים כיום שמפגשים עם פסיכולוג ילדים יכולים לעזור לילדים ובני נוער בגילאים שונים להתגבר על מגוון בעיות רגשיות, סוגיות נפשיות והפרעות פסיכולוגיות הגורמות למצוקה מתמשכת ופגיעה משמעותית בכל תחומי החיים, כמו למידה, תחביבים ומערכות יחסים.

אף על פי שהורים מסוימים עשויים להתקשות לפנות לקבלת סיוע מקצועי משום שהם אינם מכירים בעובדה שהגיעה העת להיפגש עם פסיכולוג ילדים, חשוב לדעת כי ככל שתקדימו להיפגש עם פסיכולוג מומלץ, כך ילדיכם יתחילו לחוות הקלה במצבם הרגשי והנפשי בשלב מוקדם יותר.

לכן, במקום להמתין עד שהבעיות של ילדיכם יצאו מכלל שליטה ויתהוו למצב כרוני, מסוכן ובלתי הפיך, עליכם לפנות בהקדם להתייעצות עם פסיכולוג ילדים המתמחה במתן טיפול פסיכולוגי לילדים ברגע שתכירו בכך שהם מתמודדים עם בעיה אמיתית המצריכה התערבות מקצועית הולמת.

פסיכולוג ילדים

פסיכולוג ילדים מומלץ

במידה והגעתם לנקודה בה בני משפחה, חברים קרובים, אנשי חינוך, רופאים ו/או אנשים נוספים בסביבתם של ילדיכם מתחילים לדאוג לשלומם ולבריאותם הנפשית, פסיכולוג ילדים מומלץ יכול לעזור להם ללמוד איך להתמודד עם האתגרים בהם הם נתקלים במהלך חייהם באופן יעיל ובריא יותר.

כמו כן, מפגשים עם פסיכולוג ילדים בעל ניסיון ומוניטין רב שנים יכולים לאפשר לילדיכם מרחב בטוח לשוחח באופן חופשי על הקשיים השונים שהם חווים במהלך היום, למנוע את החמרת התסמינים הגופניים והנפשיים כאחד ולסייע להם לשפר את מצבם הרגשי, החברתי והלימודי.

חשוב לציין, כי במקרים בהם הורים מסתמכים על מנגנוני התמודדות לא בריאים ומסוכנים, כגון שימוש בסמים, שתיית אלכוהול, אכילת יתר, התפרצויות זעם או הוצאת תסכול על בני משפחה ואנשים נוספים בסביבתכם הקרובה, בחירת פסיכולוג לילדים המתמחה בהדרכת הורים יכולה לעזור גם לכם לרכוש אסטרטגיות התמודדות מועילות יותר.

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים:

פסיכולוגית ילדים

הורים לעתים קרובות מתחילים לחפש המלצות על פסיכולוג ילדים רק לאחר שניסו להיעזר ללא הצלחה יתרה בספרי עזרה עצמית, במדריכים דיגיטליים להורים שמצאו בפורום פסיכולוגיית ילדים ומתבגרים, בטכניקות טיפול עצמי שמצאו ברחבי האינטרנט ו/או בעצות ידידותיות של הורים אחרים.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי ההמלצה הגורפת של כל אנשי המקצוע בתחום בריאות הנפש אינה להמתין לשלב בו הקשיים של ילדיכם יתעצמו עד כדי כך שההתמודדות עמם תראה להם ולכם כבלתי אפשרית, אלא להתייעץ עם פסיכולוג ילדים מומלץ בשלב מוקדם ככל הניתן.

בשל כך, במידה וכל מה שניסיתם עד כה לא הועיל לילדיכם וניכר הרושם כי למרות הניסיונות הרבים, המצב הכללי נשאר זהה או מחמיר, חפשו בהקדם המלצות על פסיכולוגים לילדים המקבלים באזור מגוריכם, שכן ככל שתקדימו לפנות לקבלת עזרה מקצועית, כך ילדיכם יוכלו לחזור מהר יותר למסלול חיים בריא ומאושר יותר.

פסיכולוגית ילדים מומלצת

פסיכולוגית ילדים מומלצת

כאמור, הורים החושדים כי ילדיהם מגלים תסמינים נפשיים וגופניים המאפיינים הפרעות פסיכולוגיות או פסיכיאטריות שכיחות, כמו חרדה או דיכאון, צריכים לתאם בהקדם מועד לפגישת התייעצות עם פסיכולוג ילדים המוסמך להעריך, לאבחן ולטפל במצבים רגישים אלה אצל ילדים ובני נוער.

במקביל, שוחחו עם רופא הילדים שלכם על דאגותיכם כהורים ותארו בפניו את התסמינים השונים שילדיכם חווים כדי לשלול מעבר לכל ספק בעיות רפואיות גופניות או אחרות העלולות לתרום לקיומם של התסמינים המתוארים ומצריכות התערבויות מקצועיות נוספות מלבד מפגשים עם פסיכולוג ילדים.

לדוגמא, במידה ורופא הילדים יחשוד שמצבו של ילדיכם עשוי לדרוש טיפול תרופתי להקלה בתסמינים מסוימים, סביר להניח שתופנו גם להתייעצות עם פסיכיאטר ילדים המוסמך לאבחן ולטפל בטווח רחב של מצבים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים אצל ילדים ובני נוער ולהמליץ על מתן תרופות מרשם בהתאם לצורך.

פסיכולוג ילדים מומלץ

המלצה על פסיכולוג ילדים מומלץ

בעת בחירת פסיכולוגית פרטית לילדים, המלצות מבני משפחה וחברים קרובים יכולות להיות הדרך הטובה ביותר עבורכם למצוא פסיכולוגית מומלצת לילדים שתוכל לעזור לילדיכם להתגבר על הבעיות הפסיכולוגיות הפוגעות בתפקודם הכללי ולהתחיל לחיות חיים בריאים וטובים יותר באמצעות גישות שונות של פסיכותרפיה.

לאחר קבלת המלצה על פסיכולוגית ילדים מומלצת באזור מגוריכם, עליכם לבדוק היטב כבר בשיחת הטלפון הראשונה שלכם מהי הכשרתה האקדמית, מהו ניסיונה המקצועי בעבודה טיפולית עם ילדים ומהן הגישות הטיפוליות הבסיסיות בהן היא עושה שימוש במהלך המפגשים, כגון טיפול פסיכולוגי דינאמי או טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT).

בנוסף, חשוב ביותר לוודא עם פסיכולוגים לילדים מהי תדירות המפגשים הטיפוליים, כמה זמן נמשך כל מפגש, האם יעורבו בני משפחה נוספים במהלך תהליך הטיפול, מהו הגיל המקסימלי בו ילדיכם יוכלו להיות תחת טיפולם המקצועי, כיצד תדעו האם ילדיכם מגיבים בצורה חיובית לטיפול והאם יש צורך לשנות או להתאים את הגישה הטיפולית, כמה עולה טיפול פסיכולוגי ומהם אמצעי התשלום המקובלים.

לאחר מספר פגישות, באפשרותכם גם לשאול את הפסיכולוגית האם בגילם ובמצבם של ילדיכם התסמינים צפויים להשתנות לטובה או לרעה בעקבות הטיפול, מה עליכם לעשות כדי לתמוך בהצלחת התהליך הטיפולי וכיצד עליכם להסביר לצוות הגן או בית הספר את הקשיים הנוכחיים של ילדיכם.

המלצות על פסיכולוגית ילדים מומלצת

במידה ונתקלתם בסירוב לענות על שאלותיכם המקצועיות והאדמיניסטרטיביות בשיחת הטלפון הראשונה שלכם עם פסיכולוגית ילדים, אל תהססו לחפש פסיכולוגים מומלצים אחרים שיענו בפירוט לשאלותיכם ויפיגו את חששותיכם כהורים, שכן ישנה חשיבות רבה לקשר טוב בין פסיכולוגים, מטופלים והוריהם.

באותו אופן, במקרים בהם הדברים אינם עובדים כמצופה מכיוון שילדיכם לא יצרו קשר משמעותי עם הפסיכולוגית הנוכחית שלהם לאחר מספר מפגשים טיפוליים ולכן אינם מרגישים בנוח לשוחח עמה בפתיחות ואינם מגיבים באופן חיובי לטיפול, ההמלצה הינה למצוא פסיכולוגית ילדים מומלצת אחרת.

שאלות ותשובות בנושא פסיכולוגים לילדים

פסיכולוג ילדים פרטי - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, הטיפול הפסיכולוגי נערך על-ידי צוות מקצועי, בעל ניסיון רב שנים אשר כולל פסיכולוגים ופסיכולוגיות המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המאובחן או המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים ליהנות מחוויית האבחון או הטיפול.

למידע נוסף ולקביעת מועד לפגישה עם פסיכולוג ילדים בגבעתיים – חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

רותי פרגר-מאור
רותי פרגר-מאור

פסיכולוגית חינוכית מומחית-בכירה עם ניסיון של 35 שנה באבחון, ייעוץ וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים. מתוך שליחות אמיתית לעתיד טוב יותר של החברה הישראלית, רותי הקימה ב-2008 את מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך. בנוסף, רותי מעבירה סדנאות, הדרכות להורים ומורים ואף מנהלת בהתנדבות קרן תרומות בתחומי החינוך והרווחה.

רוצה לקרוא עוד?

מאמרים מותאמים אישית במיוחד בשבילך

פסיכולוג נוער
פסיכולוג נוער מומלץ – פסיכולוגית נוער מומלצת לגיל ההתבגרות (מתבגרים)

פסיכולוג מומחה למתבגרים מסייע להם ולהוריהם בהתמודדות עם לקויות למידה, הפרעת קשב, חרדות, הערכה עצמית נמוכה, פחד מכישלון, אכילה רגשית, חוסר אמון, התנהגות עבריינית או מסוכנת, ביישנות, בעיות משמעת או משברים.

המדריך המלא >>
פסיכולוג מבוגרים
פסיכולוג מבוגרים – טיפול פסיכולוגי למבוגרים – המדריך המלא (2022)

פסיכולוג מבוגרים מסייע בהבנה ובפיתרון יעיל של בעיות רגשיות ו/או התנהגותיות של הפרט, כגון בדידות, חרדה, דיכאון, התמכרויות, סטרס, הפרעות אכילה, גמגום, קנאה, קשיי שינה, אובדן, פרידה, גירושין או פוסט טראומה.

המדריך המלא >>
פסיכולוג ספורט
פסיכולוג ספורט מומלץ לילדים או למבוגרים – פסיכולוגיה של הספורט

פסיכולוג ספורט משלב אלמנטים של הפסיכולוגיה והפיזיולוגיה במטרה לסייע לספורטאים לשפר את הביצועים שלהם. כמו כן, פסיכולוג ספורט עוזר להבין את הגורמים הרגשיים הקשורים להשתתפות ולהישגים בספורט ובכל פעילות גופנית.

המדריך המלא >>

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: