מכון-דרור-לוגו

תפריט

אימון אישי לילדים או לנוער – מאמנת אישית לחיים, לזוגיות או להצלחה

מאת: רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה

תוכן עניינים

מהו אימון אישי ומהן מטרותיו?

מטרת האימון האישי היא לעזור לאדם לפתח מודעות עצמית, לגלות מוטיבציה ולשמור עליה, להציב מטרות, יעדים וחלומות ולפעול להשגתם ולהגשמתם, לשפר ביצועים בתחומים שונים, להתגבר על אתגרים ומכשולים שנקרים בדרך ולחיות חיים עשירים, פרודוקטיביים ומספקים יותר. אימון אישי הוא חלק מתהליך רחב של התפתחות אישית.

אימון אישי יכול לעסוק בכל מישורי החיים. מאמן אישי יכול לסייע למתאמנים שלו לשפר את תפקודם והישגיהם בקריירה, בזוגיות, בלימודים – ועוד. תהליך אימון אישי לא רק עוזר להגיע להישגים, אלא גם מדריך ומכוון כיצד לעשות זאת באופן מהיר, קל וישיר ככל האפשר. אימון אישי עוזר למתאמנים לחשוף את הפוטנציאל שלהם ולממש אותו עד תום, ומפתח את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי שלהם.

אימון אישי עוסק במידה רבה באמונות מגבילות, בעכבות ובחסמים אשר מונעים מהמתאמנים לחיות את החיים שהם רוצים. הוא עוזר להם לפרוץ גבולות אישיים, לצאת מאזור הנוחות, לגלות תובנות אודות עצמם ולדייק את הרצונות והצרכים שלהם – ואת הדרך להשגתם. אימון אישי מגדיר מטרות, גוזר מהן מטרות משנה, בונה תוכנית פעולה מפורטת להשגת המטרות, ומלווה את המתאמנים בפועל עד ליישום מלא של התוכנית.

אימון אישי

אימון אישי לילדים

אימון אישי לילדים יכול לעזור להם להבין במה הם טובים, לחשוף אצלם נקודות חוזקה, להקנות להם תחושת מסוגלות, להעלות את הביטחון העצמי שלהם, לשפר את הכישורים החברתיים שלהם ולסייע להם להתמודד עם מכשולים ואתגרים שונים איתם הם עשויים להתמודד. אלו יכולים להיות אתגרים בבית הספר, בבית ובסיטואציות חברתיות שונות.

ילדים עשויים להתמודד עם בעיות חברתיות בבית הספר או במסגרות חברתיות וחינוכיות אחרות ועם הישגים נמוכים בלימודים, בין היתר בשל הפרעת קשב וריכוז (ADHD) או בגלל בעיות משפחתיות. גם מילדים יש ציפיות, ובפרט בפן הלימודי, ומי שמתקשים להשיג הישגים, עשויים לפתח הערכה עצמית נמוכה – שתלווה אותם גם כמתבגרים וכבוגרים.

אימון אישי בגיל צעיר מעניק לילד את ההזדמנות להתפתח באופן חיובי יותר, כך שהוא ימשיך להתפתח גם במרוצת חייו הבוגרים ויחיה חיים מספקים ומהנים – וחיים שמתאימים לו באופן אישי. אימון אישי יכול לטפל בבעיות של ביטחון עצמי או דימוי עצמי נמוך בקרב הילדים, ולחזק אותם, כך שהם ירגישו מסוגלים וכשירים לעוף על החיים. בשורה התחתונה, אימון אישי לילד מקנה לו יסודות טובים מבחינה אישיותית ופסיכולוגית.

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים:

אימון אישי לנוער

בני נוער רבים מתמודדים כיום עם בעיות של דימוי גוף, הישגים ירודים בלימודים, חרדה חברתית, חוסר יכולת לתקשר עם בני המין השני, ביטחון עצמי נמוך ועם אינספור אתגרים בחיי היום-יום, הן בלימודים והן בבית. הסוגיות השונות מכבידות עליהם וגורמות להם להרגיש שהם נוסעים ברכבת הרים רגשית. לא תמיד יש בנמצא מי שידריך אותם ויכוון אותם כמו שהם צריכים.

מאמן אישי או מאמנת אישית יוכלו להוציא מהם את המיטב. הם יוכלו לחשוף את נקודות החוזקה שלהם, את הכישורים שלהם ואת מה שמייחד אותם. הם יוכלו לעזור להם להציב מטרות ויעדים במישורי החיים השונים, וידריכו אותם כיצד להשיג אותם. כחלק עיקרי בתהליך האימון, הם יעזרו להם להרגיש שהם מסוגלים להתמודד עם אתגרים ובאופן כללי להתמודד עם החיים.

אימון אישי למתבגרים לא בא להחליף את ההורה או את המורה, וגם לא את החברים. מדובר בדמות חדשה בחייהם, דמות מרעננת, שמדברת בשפה שלהם ומבינה אותם. במקום ביקורת ושיפוטיות שאיתה אולי הם נאלצים להתמודד בשגרה, מאמן אישי או מאמנת אישית יוכלו לראות את הצדדים החיוביים שבהם – ולראות אותם באמת, ובנוסף גם לעודד אותם, להשריש בהם ביטחון ולעזור להם לחיות חיים טובים יותר.

אימון אישי לילדים

אימון אישי לחיים – אימון אישי למבוגרים

מלבד אימון אישי לילדים ונוער, וודאי שאימון אישי מתאים מאוד גם לאנשים בוגרים יותר. אנחנו לא מפסיקים להתמודד עם אתגרים, לא מפסיקים לחלום ולא מפסיקים לרצות להשיג יעדים גם בגילים בוגרים יותר. התפתחות אישית היא תהליך שלא באמת נגמר בשום שלב. בדיוק מסיבה זאת ישנו אימון אישי לחיים.

בתוך אימון אישי לחיים ניתן למצוא כל מיני קטגוריות שונות. אימון אישי ועסקי עוזר לבעלי עסקים לפתח את העסק שלהם ואת הכישורים שהם צריכים בשביל לעשות זאת ולנהל עסק משגשג ומצליח. אימון אישי לזוגיות עוזר לאנשים שמחפשים זוגיות למצוא את החצי השני ולהקים משפחה. אימון אישי למנהלים עוזר לאנשים בתפקידי מפתח ובתפקידים בכירים להיות מנהלים נבונים ומדויקים יותר.

באופן כללי, אימון אישי לחיים עוזר למתאמנים לחיות ולהשיג את החיים שהם רוצים. לא תמיד הם יודעים כיצד להגיע לשם, ולא תמיד הם בטוחים מה הם רוצים או צריכים. מאמנים אישיים עוזרים להם להבין בדיוק את זה – ומתווים את הדרך שלהם להגיע ליעד הנכסף. כשאדם מבולבל, כשהוא מרגיש שהוא תקוע באזור הנוחות, כשהוא מצוי בפרשת דרכים ולא יודע לאיזה כיוון לפנות – אימון אישי יכול להועיל לו מאוד.

אימון אישי לנוער

אימון אישי להצלחה או להעצמה אישית

אין גיל לאימון אישי. אימון אישי רלוונטי לילדים, למתבגרים ולאנשים בוגרים. החיים שלנו כבני אדם הם ללא ספק מורכבים מאוד, והאתגרים לא מפסיקים לבוא. לפעמים הם מציפים אותנו, ובתגובה לכך גם הרגשות שלנו מציפים אותנו. מסיבה זאת פעמים רבות אנשים מתחילים תהליך של אימון אישי לאור קושי או משבר אישי שאיתו הם מתמודדים בעבודה, בלימודים, בבית, בזוגיות – וכו'.

אימון אישי יכול לחולל פלאים, ובפרט אם יש כימיה ביניכם ובין המאמן או המאמנת שאיתם אתם עובדים. המאמן האישי הנכון עבורכם יוציא את האני שלכם החוצה. הוא יעזור לכם לגלות ולהבין במה אתם טובים, במה כדאי לכם לעסוק, איך להתקדם בקריירה ואיך למצוא זוגיות טובה. זהו תהליך של העצמה אישית והתפתחות אישית, שמוביל לחיים מאוזנים, מדויקים ומספקים יותר, וכזה שיכול לעזור לכם להגשים חלומות ולמצות את מלוא הפוטנציאל שלכם.

אימון אישי - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, אימון אישי נערך על-ידי צוות מקצועי, בעל ניסיון רב שנים, אשר כולל אנשי מקצוע המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המאובחן או המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים ליהנות מחוויית האבחון או הטיפול.

למידע נוסף ולקביעת מועד לאימון אישי בגבעתיים – חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

רותי פרגר-מאור
רותי פרגר-מאור

פסיכולוגית חינוכית מומחית-בכירה עם ניסיון של 35 שנה באבחון, ייעוץ וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים. מתוך שליחות אמיתית לעתיד טוב יותר של החברה הישראלית, רותי הקימה ב-2008 את מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך. בנוסף, רותי מעבירה סדנאות, הדרכות להורים ומורים ואף מנהלת בהתנדבות קרן תרומות בתחומי החינוך והרווחה.

רוצה לקרוא עוד?

מאמרים נוספים בנושא טיפולים

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT
טיפול CBT – טיפול קוגניטיבי התנהגותי – מטפלים מומלצים בשיטת CBT

הגדרה נכונה של הבעיה או המטרה, שיעורי בית שמתרגלים מחוץ לקליניקה ובעיקר התמקדות בהווה ופחות בעבר – כך טיפול CBT מסייע לילדים, בני נוער ומבוגרים להשתחרר מפחדים, להתגבר על חרדה ודיכאון, לבנות ביטחון עצמי ולשפר את הבריאות והיציבות הנפשית בשורה ארוכה של היבטים.

המדריך המלא >>

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: