טיפול פסיכולוגי אונליין באינטרנט – טיפול פסיכולוגי מרחוק, בזום או בסקייפ

מאת: רותי פרגר-מאור, פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה

תוכן עניינים

טיפול פסיכולוגי אונליין

מירוץ החיים והמטלות הרבות שאנו לוקחים על עצמנו, בין שזה גידול המשפחה, העבודה ודברים נוספים, לא מותירים לנו זמן עם עצמנו – מה שגורם ללחצים, דאגות ומצבים נפשיים שרק טיפול פסיכולוגי יכול לפתור, אך לא תמיד יש את הזמן להגיע לפסיכולוג עקב מטלות רבות.

לכן, כדי לטפל בבעיה ולא להיות תלויים במקום, אפשר לפנות לקבלת טיפול פסיכולוגי אונליין. באמצעות טיפול פסיכולוגי באינטרנט אפשר לפתור את הבעיה שאתם סובלים ממנה ללא צורך ביציאה מהבית, כך שכל מה שאתם צריכים זה לפנות לכם שעה כדי להיפגש עם הפסיכולוג שלכם בקליניקה אונליין.

טיפול פסיכולוגי אונליין

טיפול פסיכולוגי באינטרנט לעומת בקליניקה

טיפול פסיכולוגי באינטרנט הוא טיפול אשר מתבצע מרחוק דרך המחשב אל מול פסיכולוג ומאפשר לקבל טיפול ממש דומה לטיפול בקליניקה. הוא אינו מצריך הגעה למקום מסוים כפי שנהוג וחוסך לא מעט נסיעות וזמן יקר.

כמו כן, טיפול פסיכולוגי מרחוק מצוין לאנשים שאין להם זמן רב עקב העבודה שהם עובדים בה או שיש להם מטלות אחרות שלא מאפשרות להגיע כל שבוע לטיפול פסיכולוגי בקליניקה. באופן כללי, טיפול פסיכולוגי אונליין מתאים לאנשים שאין להם זמן להגיע לטיפולים פסיכולוגיים רגילים עקב כל מיני סיבות.

זה יכול להיות אנשים שמתגוררים בחו"ל תקופה ארוכה ומעוניינים בטיפול בשפת האם שלהם, אנשים שיש להם בעיות רפואיות ולא יכולים לצאת מהבית או שמתקשים לעשות זאת, אנשים עם נכויות או בעיות נפשיות, אנשים הסובלים מחרדות שכל יציאה מהבית מלחיצה אותם וגורמת להם ללחץ רב ואפילו אנשים עסוקים שעובדים סביב השעון ואין להם זמן להגיע לקליניקה כדי לקבל טיפול פסיכולוגי פנים מול פנים.

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים:

טיפול פסיכולוגי מרחוק - כיצד מתבצע?

טיפול פסיכולוגי מרחוק מתבצע באמצעות האינטרנט פנים מול פנים. המטופל מתחבר לזום או לסקייפ ורואה את הפסיכולוג על צג מסך המחשב ממש בדומה לפסיכולוג שמגיעים אליו פיזית לקליניקה.

הפסיכולוג מדבר בדומה למפגש רגיל תוך כדי התמקדות בהבעות הפנים של המטופל וכך הוא יוצר עימו אינטימיות וקשר עין לאורך כל הטיפול. במהלך הטיפול, המטופל מספר על מה שמעיק עליו והפסיכולוג מקשיב לו ובסוף מציע לו כמה רעיונות או המלצות שכדאי לו לאמץ בחיי היום יום.

טיפול פסיכולוגי באינטרנט

טיפול פסיכולוגי בזום - האם מתאים לכולם?

טיפול פסיכולוגי אונליין אינו מתאים לכל אחד, וזאת מכיוון שישנם אנשים שלא אוהבים את השיטה המקוונת ומעדיפים שיחה פנים מול פנים. עם זאת, השיטה טובה לאנשים שיש להם בעיות או מחלות שונות ואשר אינם יכולים להגיע פיזית לטיפול.

כמו כן, טיפול פסיכולוגי באינטרנט הינה דרך מעולה לדבר עם פסיכולוגים מומלצים במצבים שלא ניתן לצאת מהבית כמו למשל מגיפה, מזג אוויר סוער, מלחמה ועוד.

למעשה, טיפול אונליין עדיף במצבים שבהם אתם לא יכולים לצאת מהבית ולהגיע לקליניקה הפיזית עצמה. זה יכול להיות מלחמה, מגיפה, מצב בריאותי שאינו מאפשר, נכות, מצב נפשי פסיכוטי או משבר אובדני ועוד.

טיפול פסיכולוגי בסקייפ - חשיבות הטיפול

טיפול פסיכולוגי באינטרנט הינו בעל חשיבות רבה, שכן באמצעות טיפול בשיחות וידאו אפשר לתת מענה לאוכלוסייה שאינה יכולה לצאת מהבית מפאת מחלה, נכות, הפרעה נפשית ועוד.

באמצעות המחשב, המצלמה והחיבור לאינטרנט ניתן לטפל בבן אדם באותו צורה כמו במכון או קליניקה פנים מול פנים וכן לגרום למטופל להיות משוחרר, קליל ורגוע במקום שהוא הכי מרגיש בו בנינוחות ביום יום. דבר זה משפיע על הטיפול שהוא מקבל וגורם לו להיפתח כלפי הפסיכולוג אשר מופיע מולו במסך הזום או הסקייפ.

טיפול פסיכולוגי מרחוק

טיפול פסיכולוגי באמצעות שיחות וידאו - איך מתחילים?

כדי לבחור פסיכולוג אונליין מתאים חשוב להתרשם ממספר פסיכולוגים שונים ואז להחליט לאיזה פסיכולוג יש לכם חיבור. כמו כן, תוכלו לעשות חיפוש בגוגל, להיכנס לאתרים לקרוא קורות חיים ואפילו לקבל המלצות מחברים ומשפחה על פסיכולוגים מומלצים המציעים טיפול פסיכולוגי מקוון. בנוסף לכך, חשוב לבחור פסיכולוג עם התמחות מתאימה לבעיה שלכם.

על מנת להתכונן לטיפול בשיחות וידאו חשוב למצוא מקום שקט בחלל הבית שבו אפשר לדבר בחופשיות בלי שיפריעו לכם במהלך הטיפול. כמו כן, יש להתלבש בהתאם לפגישה בדומה לפגישה רגילה ולא לאכול או לשתות במהלך הטיפול וכן לנעול נעליים. יש להתחבר ברשת מאובטחת כמו זום או סקייפ.

טיפול פסיכולוגי - המדריך המלא
Play Video about טיפול פסיכולוגי - המדריך המלא

טיפול פסיכולוגי באינטרנט - יתרונות

טיפול פסיכולוגי אונליין מאופיין בלא מעט יתרונות על פני הטיפול הקלאסי הרגיל. יתרונות אלה הופכים את הטיפול הפסיכולוגי באינטרנט לטיפול אפקטיבי בדומה לטיפול פנים מול פנים בקליניקה או במכון לפסיכולוגיה וכוללים:

  • גמישות – באמצעות טיפול בשיחות וידאו, אפשר ליהנות מגמישות רבה בשעות הטיפול – כך שבין המטלות השונות שכוללות עבודה וחיי משפחה, אפשר לשלב את הטיפול ללא כל בעיה.
  • זמינות – טיפול פסיכולוגי מרחוק זמין במהלך היום ואינו מצריך הגעה אל קליניקה פיזית, לכן הוא נוח ללא מעט אנשים.
  • תוצאות הטיפול – תוצאות הטיפול המקוון דומה לתוצאות הטיפול בקליניקה פנים מול פנים, וכך אין הבדל בין השניים. שניהם מתקיימים באופן פרונטאלי, רק שאחד הוא מול מצלמה בזום או בסקייפ והשני פיזית, פנים מול פנים, בקליניקה של הפסיכולוג.
  • יש תחושת אנונימיות גבוהה – בתהליך של ייעוץ פסיכולוגי אונליין יש תחושת אנונימיות בקרב המטופלים אשר גורמת להם להיות פתוחים יותר במהלך הטיפול.
  • אין נסיעות – הודות לטיפול אונליין אין צורך לבזבז כסף על נסיעות, כל מה שצריך זה להתחבר לאינטרנט בהתאם לשעה שקבעתם עם הפסיכולוג.
  • נוחות ופרטיות – הודות לטיפול מהבית יש נוחות רבה ופרטיות – מה שעוזר להפחית את הלחץ סביב הטיפול עצמו.
  • הטיפול זול יותר – לרוב טיפולים פסיכולוגים פנים מול פנים בקליניקה יקרים יותר לעומת טיפולים און ליין שעולים פחות.

טיפול פסיכולוגי אונליין - סיכום

חשוב לדעת כי במכון דרור, טיפול פסיכולוגי אונליין נערך על-ידי צוות מקצועי, בעל ניסיון רב שנים, אשר כולל אנשי מקצוע המתמחים בעבודה אבחונית וטיפולית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים.

אנו, במכון דרור, מאמינים כי היכולות האמיתיות מתגלות כאשר המאובחן או המטופל מרגיש בסביבה בטוחה ובתנאים שאף מאפשרים ליהנות מחוויית האבחון או הטיפול.

למידע נוסף ולקביעת מועד לטיפול פסיכולוגי אונליין בגבעתיים – חייגו 03-3723067 או השאירו את פרטיכם באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

רותי פרגר-מאור
רותי פרגר-מאור

פסיכולוגית חינוכית מומחית-בכירה עם ניסיון של 35 שנה באבחון, ייעוץ וטיפול בילדים, נוער ומבוגרים. מתוך שליחות אמיתית לעתיד טוב יותר של החברה הישראלית, רותי הקימה ב-2008 את מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך. בנוסף, רותי מעבירה סדנאות, הדרכות להורים ומורים ואף מנהלת בהתנדבות קרן תרומות בתחומי החינוך והרווחה.

רוצה לקרוא עוד?

מאמרים נוספים בנושא טיפול פסיכולוגי

ייעוץ פסיכולוגי
ייעוץ פסיכולוגי להורים לילדים או למתבגרים – עזרה פסיכולוגית למבוגרים

ייעוץ הניתן בידי פסיכולוגים מומחים במטרה לאבחן סוגיות פסיכולוגיות כמו בעיות התנהגות, הפרעות נפשיות, דימוי עצמי נמוך ומשברים אישיים, ובנוסף לספק תמיכה, להעניק טיפול פסיכולוגי במידת הצורך או להפנות לאנשי המקצוע המתאימים ביותר לטיפול בסוגיה.

המדריך המלא >>

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: