מאמרים בנושא
תכונות אופי

תכונות אופי אישיות מתפתחות ומשתנות לאורך כל החיים וככל שאדם מטפח לעצמו תכונות אופי חיוביות יותר כך החיים שלו נעשים טובים יותר, פשוטים יותר, ממוקדים יותר ומלאי הזדמנויות חדשות.

במרבית המקרים, ניתן לטפח רשימה של תכונות אופי טובות באמצעות תהליך שיטתי הכולל טיפול בשיחות, תרגילים מעשיים ולימוד סוגים שונים של טכניקות שמטרתן לאתר הזדמנויות בהן האדם יכול להפגין את התכונות הרצויות.

בנוסף, הבנה של רשימת תכונות האופי האישיות של כל אדם הינה בעלת ערך רב לילדים, בני נוער ומבוגרים, שכן בעזרת פיתוח תכונות אופי חזקות, האדם יכול לצמוח בקלות רבה יותר, להרחיב את המודעות שלו לעצמו ולסביבה ולחיות חיים מאושרים ומשמעותיים.

אף על פי שלכל אדם יש תכונות מסוימות המפותחות באופן טבעי יותר מאשר תכונות אחרות, חשוב ביותר לא רק להתמקד בחוזקות של האדם, אלא גם לשים לב לחולשות שלו וללמוד איך ניתן לשפר גם סוגי תכונות אלו.

רשימת תכונות אופי חיוביות, טובות או שליליות של בן אדם - דוגמאות

ביטחון עצמי
שיפור ביטחון עצמי נמוך – איך לפתח ביטחון עצמי גבוה? המדריך המלא

ביטחון עצמי נמוך מוביל לתפיסה שלילית של העצמי ויכול להגביל מאוד את האדם בחיי היומיום. המושג ביטחון עצמי מתייחס למכלול האמונות, התפיסות, ההערכות והמחשבות שיש לאדם לגבי עצמו, זאת על סמך חוויותיו, כאשר ביטחון עצמי חיוני להשגת המטרות שלו.

המדריך המלא >>
הערכה עצמית
שיפור הערכה עצמית נמוכה – חוסר הערכה עצמית גבוהה – ערך עצמי

הפחדים והדעות הקדומות של האדם הינם המכשול העיקרי בחייו, כאשר הערכה עצמית הינה הדרך שבה האדם שופט ומעריך את עצמו, או במילים פשוטות, איך האדם מרגיש עם עצמו ואיך הוא מקבל את החוזקות והחולשות שבו כדי להכיר בערך העצמי שלו.

המדריך המלא >>
דימוי עצמי
שיפור דימוי עצמי נמוך – טיפול בדימוי גוף שלילי אצל ילדים או מבוגרים

ילד עם דימוי עצמי נמוך לרוב מציג גישה ביקורתית למדי כלפי עצמו, מראה קושי לקבל החלטות עקב פחד מוגזם לטעות, מרבה לרצות אחרים, נוטה לפרפקציוניזם ולדרישות גבוהות מעצמו וכן למצב רוח ירוד, למופנמות והימנעות. דימוי גוף מתייחס למה האדם חושב על הגוף והמראה הגופני שלו.

המדריך המלא >>
פרפקציוניזם
פרפקציוניזם – מה זה פרפקציוניסט או פרפקציוניסטית? המדריך המלא

בחברה המודרנית והתחרותית, פרפקציוניזם נתפס כחולשה-חוזקה, שכן קשה לבקר את מי שמשקיע מאמץ רב על מנת לפעול באופן הכי טוב שאפשר. יחד עם זאת, כשזה הופך לאובססיה, הפרפקציוניזם מהווה מכשול להשגת יעדים ולהתפתחות מספקת ובטוחה, כך שהופך למקור מתמשך של איום, פחדים, ספקות ואומללות.

המדריך המלא >>
דחיינות
דחיינות כפייתית – טיפול בדחיינות כרונית – איך להתמודד עם דחיינות?

דחיינות מתייחסת לעיכוב של מעשים או אירועים, כאשר מה שנדחה אינו מבוטל אלא מתבצע במועד מאוחר יותר. התמודדות עם דחיינות כפייתית מאופיינת בקושי משמעותי ומתמשך להתחיל או להשלים מטלות, כאשר הדחיינות קשורה לטווח רחב של קשיים רגשיים ורגשות שליליים.

המדריך המלא >>
שליטה עצמית
פיתוח שליטה עצמית – חוסר שליטה עצמית – איבוד שליטה עצמית

שליטה עצמית, תכונה אנושית, הינה היכולת של האדם לווסת את הדחפים, לפעול כראוי ולשלוט בעצמו, הן כשמדובר במחשבות והן כשמדובר בפעולות שונות. שליטה עצמית טובה מאפשרת לאדם להיות זהיר בכל רגע נתון כדי לא לקבל תגובות העלולות להיות שליליות עבורו או עבור האחר.

המדריך המלא >>
מודעות עצמית
חוסר מודעות עצמית – איך לפתח מודעות עצמית גבוהה? המדריך המלא

מודעות עצמית הינה היכולת של האדם להתחבר לרגשות, למחשבות ולמעשים שלו. כמו כן, אנשים בעלי מודעות עצמית טובה יכולים לזהות כיצד אנשים אחרים תופסים אותם. מודעות עצמית מאפשרת לאדם להכיר בחוזקות והכישורים שלו וכן במגבלותיו.

המדריך המלא >>
מוטיבציה
חוסר מוטיבציה בחיים – איך לעורר מוטיבציה פנימית וחיצונית?

טיפוח מוטיבציה פנימית וחיצונית גבוהה מאפשר לעורר מוטיבציה ללמידה, להצלחה, בעבודה, לספורט, לדיאטה, לאימונים, ללימודים – ועוד. לעומת זאת, חוסר מוטיבציה לעשות דברים, לעבוד, ללמוד וכיוצ"ב עשוי להעיד על בעיה אמיתית המצריכה התערבות מקצועית.

המדריך המלא >>
ביישנות
טיפול בביישנות יתר אצל ילדים או מבוגרים – איך להתגבר על ביישנות?

מעטים האנשים שלא חווים ביישנות בחייהם, אך כאשר מדובר בביישנות-יתר ובחרדה חברתית – הביישנות מפריעה לנו להשיג מטרות, לתפקד, להתפתח ולהתקדם. כדאי לעבוד על הסוגיה ולמצוא לה מענה הולם, הן באופן עצמאי והן על ידי טיפול פסיכולוגי.

המדריך המלא >>
סף תסכול נמוך
סף תסכול נמוך אצל ילדים או מבוגרים – התמודדות עם תחושת תסכול

סף תסכול הוא היכולת שלנו להתמודד עם רגשות שליליים כשהם עולים. סף תסכול נמוך משמעותו יכולת בלתי-מספקת לעשות זאת בהצלחה. אנשים עם סף תסכול נמוך מתקשים לווסת את עצמם, לדחות סיפוקים, להשיג מטרות גדולות ולחיות חיים מאוזנים ומספקים.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא סוגי תכונות אופי של בן אדם - ילדים, מתבגרים ומבוגרים

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: