מכון-דרור-לוגו

תפריט

מאמרים בנושא
בעיות התנהגות

המונח בעיות התנהגות מתייחס למגוון רחב של התנהגויות שליליות העלולות לגרום לבעיות אישיות, חברתיות, אקדמיות, רגשיות ו/או משפטיות משמעותיות בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים מכל שכבות האוכלוסייה.

במרבית המקרים, השפעות שליליות של בעיות התנהגות משפיעות לא רק על האדם עצמו, אלא גם על כל בני משפחתו, חבריו וסביבתו, שכן התנהגויות אלו כוללות הפרעות התנהגות בבית הספר, תוקפנות, אלימות, עבריינות, היפראקטיביות, חוסר תשומת לב וחוסר גבולות.

בעת שמדובר בבעיות התנהגות בילדים, הורים בדרך כלל יודעים שעליהם להגיב אך לעתים קרובות הם אינם בטוחים מהי האסטרטגיה הטובה ביותר, במיוחד אם הם ניסו טכניקות שונות של עזרה עצמית וגילו שהן לא בהכרח עובדות.

במידה ואתם מודאגים מההתנהגות שלכם או של ילדכם, פגישה עם מומחה בבעיות התנהגות תסייע להבין האם הפרעת התנהגות שטרם אובחנה גורמת לתסמינים השונים ותאפשר לכם לקבל המלצות על אסטרטגיות או התערבויות מקצועיות שיכולות להועיל לכם להתגבר על המצב.

סוגי הפרעות התנהגות - מאמרים

בעיות התנהגות אצל ילדים
בעיות התנהגות אצל ילדים: התמודדות עם ילדים עם בעיות התנהגות

המושג בעיות התנהגות מתייחס לקשיים התנהגותיים המשפיעים על ההתפתחות והקשרים הבינאישיים של ילדים, כאשר חלק מבעיות ההתנהגות, כמו חוסר משמעת וחוסר גבולות, התפרצויות זעם ותוקפנות מקשות במיוחד על הורים ואנשי חינוך.

המדריך המלא >>
הפרעות התנהגות
סוגי הפרעות התנהגות: טיפול בהפרעות התנהגות אצל ילדים או מבוגרים

התנהגות תוקפנית, היעדר רגישות לסביבה, אלימות מילולית ופיזית – כל אלו עלולים להצביע על הפרעת התנהגות שיכולה להוביל לשורה של קשיים כמו הידרדרות בלימודים, הסתבכויות פליליות , התמכרויות לסמים ועוד. כדי להימנע מכך, חשוב לזהות את הבעיה בזמן ולטפל בה בשלושה מישורים משמעותיים.

המדריך המלא >>
עיצוב התנהגות
טבלת עיצוב התנהגות לילדים: תכנית עיצוב התנהגות אישית בגן או בכיתה

תכנית עיצוב התנהגות אצל ילדים יכולה להתקיים בבית, בכיתה, בגן או בבית הספר, באמצעות טבלה או לוח, זאת על פי גילם של הילדים. בהתאם לחומרת בעיות או הפרעות ההתנהגות, לעתים קרובות יש צורך בניהול טבלת עיצוב התנהגות אישית לילדים או לתלמידים הן בבית בעזרת טבלה והן כיתתית באמצעות לוח.

המדריך המלא >>
התפרצויות זעם והתקפי כעס
טיפול שליטה בכעסים: התקפי או התפרצויות זעם אצל ילדים או מבוגרים

התפרצויות כעס והתקפי זעם הינם תסמינים המעידים על כך שילדים או מבוגרים נאבקים ברגשות שאינם יכולים לווסת, כגון כעס, תסכול, תחושת עוול וחרדה. התקפים והתפרצויות אלה יכולים להיגרם על ידי בעיות שונות והאדם אינו יכול לעצור אותם עד שיבין מה סיבת הופעתם.

המדריך המלא >>
הצבת גבולות לילדים
הצבת גבולות לילדים בגיל הרך או למתבגרים בגיל ההתבגרות: מדוע וכיצד?

הצבת גבולות לילדים חיונית ונחוצה כדי שיהיו מאושרים ויזכו לרווחה רגשית, כאשר גבולות חשובים על מנת לחנך ולהדריך את ילדיכם לגבי מה טוב ומה רע. כמו כן, באמצעות הצבת הגבולות ילדים לומדים איך להתנהג ואיך ליצור קשרים בריאים עם הסובבים אותם.

המדריך המלא >>
בריונות
סוגי בריונות: איך להתמודד נכון עם בריונות בבית הספר ומחוצה לו?

בריונות בבית הספר הינה תופעה ותיקה מאוד, כאשר ישנם ילדים המוטרדים באופן שיטתי ותדיר על ידי ילדים אחרים. בריונות מאופיינת בהתנהגות תוקפנית ומכוונת הכוללת חוסר איזון בכוח ומתרחשת באופנים שונים, כמו איומים, הקנטות, קריאה בשמות, מניעה מאחרים להגיע לאן שהם רוצים ואלימות גופנית.

המדריך המלא >>
בריונות ברשת
בריונות ברשת: הגדרה, דוגמאות ופתרונות לבריונות, אלימות ופגיעה ברשת

האינטרנט והרשתות החברתיות ממשיכים להתפתח ולהוסיף נוחות מסוימת לאורחות החיים, אולם הם גם חושפים את האדם לסיכונים חדשים. בריונות ברשת מתרחשת כשבריון פוגע בקורבן באמצעות שיטות מקוונות, כמו הודעות טקסט או הודעות ברשתות, במטרה לאיים, להתעלל או להשפיל אותו.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא סוגי בעיות התנהגות אצל ילדים בגיל הרך, מתבגרים ומבוגרים

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: