מאמרים בנושא
סוגי פסיכולוגיה

פסיכולוג יכול לסייע לכם לגלות כיצד חוויות ילדות ואירועים משמעותיים שחוויתם במהלך חייכם משפיעים על התפיסות, הרגשות, דפוסי המחשבה, ההתנהגות ואסטרטגיות ההתמודדות הנוכחיות שלכם.

אף על פי שלעתים קרובות יש צורך לבחון את העבר כדי להבין טוב יותר את ההווה ולבצע שינויים חיוביים שישפיעו לטובה על חייכם בעתיד, במקרים מסוימים פסיכולוג בוחר להתמקד בעיקר בבעיה או במשבר הנוכחי שבגינו פניתם לטיפול במקום להתעמק בחוויות העבר.

במהלך מפגשים עם פסיכולוג, תלמדו כיצד לשלב טכניקות חדשות ולהשתמש בכלים יעילים על מנת לשנות את המחשבות או ההתנהגויות הנוכחיות שלכם שתורמות להימשכותן של הבעיות שאתם חווים בחיי היום-יום.

סוגי פסיכולוגים - מאמרים בפסיכולוגיה

פסיכולוג ילדים
פסיכולוג ילדים מומלץ – פסיכולוגית ילדים מומלצת – המלצות מאומתות

פסיכולוג ילדים מסייע להורים להבין ולפתור באופן יעיל קשיים רגשיים ו/או התנהגותיים של ילדיהם, כגון תת-הישגיות, סיוטים, תוקפנות, הרטבה, פחדים, דימוי וביטחון עצמי נמוכים, קשיי קשב, התבודדות או בעיות אכילה.

המדריך המלא >>
פסיכולוג נוער
פסיכולוג נוער מומלץ – פסיכולוגית נוער מומלצת לגיל ההתבגרות (מתבגרים)

פסיכולוג מומחה למתבגרים מסייע להם ולהוריהם בהתמודדות עם לקויות למידה, הפרעת קשב, חרדות, הערכה עצמית נמוכה, פחד מכישלון, אכילה רגשית, חוסר אמון, התנהגות עבריינית או מסוכנת, ביישנות, בעיות משמעת או משברים.

המדריך המלא >>
פסיכולוג מבוגרים
פסיכולוג מבוגרים – טיפול פסיכולוגי למבוגרים – המדריך המלא (2022)

פסיכולוג מבוגרים מסייע בהבנה ובפיתרון יעיל של בעיות רגשיות ו/או התנהגותיות של הפרט, כגון בדידות, חרדה, דיכאון, התמכרויות, סטרס, הפרעות אכילה, גמגום, קנאה, קשיי שינה, אובדן, פרידה, גירושין או פוסט טראומה.

המדריך המלא >>
פסיכולוג ספורט
פסיכולוג ספורט מומלץ לילדים או למבוגרים – פסיכולוגיה של הספורט

פסיכולוג ספורט משלב אלמנטים של הפסיכולוגיה והפיזיולוגיה במטרה לסייע לספורטאים לשפר את הביצועים שלהם. כמו כן, פסיכולוג ספורט עוזר להבין את הגורמים הרגשיים הקשורים להשתתפות ולהישגים בספורט ובכל פעילות גופנית.

המדריך המלא >>
פסיכולוג חינוכי
פסיכולוג חינוכי מומלץ – פסיכולוגית חינוכית מומלצת – פסיכולוגיה חינוכית

פסיכולוג שעובד לרוב במסגרות חינוכיות שונות ופועל למען שיפור וקידום הרווחה האישית של הילדים והנערים וקידום ההתפתחות שלהם. הוא עובד עם אנשי הצוות המקצועי ועוסק רבות במערכת היחסים ויחסי הגומלין בין הילדים ובין המעטפת החינוכית.

המדריך המלא >>
פסיכולוג קליני
פסיכולוג קליני מומלץ – פסיכולוגית קלינית מומלצת – פסיכולוגים קליניים

פסיכולוג שמטפל במגוון סוגיות והפרעות רגשיות ונפשיות. הוא מעניק למטופליו כלים לשינוי דפוסי חשיבה והתנהגות, עוזר להם לפתח מודעות עצמית גבוהה וביטחון עצמי גבוה, לפתור קונפליקטים, להתגבר על משברים ולחיות חיים מאוזנים ומאושרים.

המדריך המלא >>
פסיכולוג התפתחותי
פסיכולוג התפתחותי מומלץ – פסיכולוגית התפתחותית מומלצת לגיל הרך

פסיכולוג שמטרתו לזהות בעיות התפתחות, התנהגות ותקשורת בקרב ילדים בגילים שונים, ולהעניק להם אבחון וטיפול שיעזרו להם להתפתח ויעזרו להורים שלהם לעזור להם בכך. פסיכולוג התפתחותי עוזר לילד לגדול ולתפקד על הצד הטוב ביותר ולהשתלב בחברה.

המדריך המלא >>
פסיכולוג תעסוקתי
פסיכולוג תעסוקתי מומלץ – פסיכולוגית תעסוקתית מומלצת – פסיכולוגיה תעסוקתית

פסיכולוג שעוזר לפרט למצוא את מסלול הקריירה והסביבה המקצועית המתאימים ביותר עבורו, תוך מתן התייחסות למכלול הדפוסים ומרכיבי האישיות שמייחדים אותו ולנקודות החוזקה שלו, ועוזר לו להסתגל למקום העבודה, לתפקד היטב ולהתקדם בקריירה.

המדריך המלא >>
פסיכולוג שיקומי
פסיכולוג שיקומי מומלץ – פסיכולוגית שיקומית מומלצת – פסיכולוגיה שיקומית

פסיכולוג המעניק אבחון וטיפול ומלווה תהליכי שיקום מתאונות, פציעות, טראומות ומחלות, ואנשים המתמודדים עם מוגבלויות שונות ומשפחותיהם, במטרה לעזור להם להתמודד רגשית עם המצב, לחזור לתפקד היטב, לממש את הפוטנציאל שלהם ולהשתלב בחברה.

המדריך המלא >>
פסיכולוג ארגוני
פסיכולוג ארגוני מומלץ – פסיכולוגית ארגונית מומלצת – פסיכולוגיה ארגונית

פסיכולוג המועסק על ידי חברות וארגונים שונים במטרה לספק שירותי ייעוץ ארגוני ופיתוח ארגוני. הוא מאבחן תהליכי עבודה וניהול ומציע דרכים לשפר ולהשחיז אותם. פסיכולוג ארגוני מתמקד בהצלחת הארגון, כמכלול, ועוסק באופן זה גם ברווחת העובדים.

המדריך המלא >>
פסיכולוג אונליין
פסיכולוג אונליין – ייעוץ או טיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג באינטרנט או ברשת

פסיכולוג המעניק טיפול פסיכולוגי ממרחק, משמע דרך האינטרנט. אנשים רבים מחפשים כיום פסיכולוגים שעובדים באופן זה. יש לכך יתרונות וחסרונות, ובכל מקרה לעיתים ניתן לגוון בין מפגשים הנערכים בקליניקה לבין מפגשים דרך האינטרנט.

המדריך המלא >>
איך לבחור פסיכולוג מומלץ
איך לבחור פסיכולוג מומלץ? איך למצוא פסיכולוג טוב? פסיכולוגים מומלצים

טיפול פסיכולוגי הוא בעל חשיבות רבה, סיכויי ההצלחה שלו קריטיים, ולכן תהליך בחירת הפסיכולוג או הפסיכולוגית הוא חשוב במיוחד. בבואכם לבחור את הפסיכולוג שלכם, חשוב לבדוק מבעוד מועד מספר פרטים טכניים, ואולי חשוב מהכל – לבדוק את הכימיה ביניכם.

המדריך המלא >>
כמה עולה פסיכולוג פרטי מחיר
כמה עולה פסיכולוג פרטי? מחיר פסיכולוגים פרטיים – עלות מומלצת (2022)

כל פסיכולוג פרטי גובה מחיר אחר, ואין ספק לגבי כך שפרמטר העלות הוא בעל חשיבות. ישנם משתנים שונים המשפיעים על מחיר שעת פסיכולוג, ובפרט רמת הניסיון המקצועי שלו. חשוב לזכור שהעלות היא לא חזות הכל, ושיש לבחור בפסיכולוג איכותי ומתאים עבורכם אישית.

המדריך המלא >>
מה ההבדל בין פסיכולוג לפסיכותרפיסט
מה ההבדל בין פסיכולוג לפסיכותרפיסט ובין פסיכותרפיה לפסיכולוגיה?

לאנשים רבים קשה להבדיל בין פסיכולוג לפסיכותרפיסט, ואכן קיימים לא מעט קווי דמיון בין שניהם – אך גם הבדלים ספציפיים. שני אנשי המקצוע יוכלו לעזור לכם לחיות חיים טובים יותר, וחשוב להשקיע בבחירת האחד או האחת הנכונים לכם ביותר.

המדריך המלא >>
מה ההבדל בין פסיכולוג לפסיכיאטר
מה ההבדל בין פסיכולוג (MA) לפסיכיאטר (MD)? המדריך המלא (2022)

בכל הקשור לאבחון וטיפול פסיכולוגי, קיימת חפיפה חלקית בין הכישורים, הידע והיכולות של פסיכולוגים ופסיכיאטרים, ובכל מקרה, תהליך הטיפול משלב בחלק מהמקרים את שניהם. בכל זאת, קיים הבדל ברור מאוד שמבדיל בין פסיכולוג לפסיכיאטר.

המדריך המלא >>
מה ההבדל בין פסיכולוג לעובד סוציאלי
מה ההבדל בין פסיכולוג (MA) לעובד סוציאלי קליני (MSW)? המדריך המלא

כשמדובר בהשוואה בין פסיכולוג קליני לעובד סוציאלי קליני, משמע עובד סוציאלי שהשלים לימודים והתמחות קלינית רשמית, אין הבדל גדול בפן הטיפולי בין שני אנשי המקצוע, ושניהם יוכלו להעניק לכם טיפול רגשי, אך רק פסיכולוג קליני יכול לערוך אבחון פסיכולוגי.

המדריך המלא >>

שאלות ותשובות בנושא סוגי פסיכולוגיה

הצעד הראשון לחיים טובים מתחיל כאן

לתיאום פגישה מקצועית עם המומחים שלנו, יש למלא את הפרטים הבאים: